Kendin Yap Öne Çıkanlar

Yumurta akı maskesi nasıl yapılır?

Yumurta cildi sıkılaştıran ve yapısı itibariyle gözenekleri küçültücü etkisi olan bir özelliğe sahiptir.  Bu yüzden yumurta akı maskesi nasıl yapılır bugün onu paylaşıyoruz. Özellikle yağlı cilde sahip olanlar mutlaka yumurta akı maskesini denemelidir. Çünkü bu maske aynı zamanda ciltteki fazla yağı da emer ve ciltteki sivilce oluşumunu en aza indirir. Siyah nokta sorunu yaşayanlar için en işe yarar maske yumurta akı maskesidir. Cilde derinlemesine bir temizlik kazandırır ve pürüzsüz olmasını sağlar.

Bildiğiniz gibi yumurtada bir çok protein vardır. Kolajen bir etki sağlayan yumurta akı maskesi, cildimiz için en doğal ve en kolay uygulanabilecek maskelerdendir. Yumurtaya alerjisi olan kişiler tabii ki bu maskeyi uygulamamalıdır. Her maskede olduğu gibi, yumurta akı maskesi göz çevresine asla sürülmemelidir.

Yumurta akı maskesi nasıl yapılır

Yumurta akı maskesi nasıl yapılır?

Hazırlanışı: Bir adet yumurta beyazını sarısıyla asla karıştırmadan çırpabileceğiniz bir kaseye alın. Çatal veya küçük bir el çırpıcısı yardımıyla yumurta akını köpürtene kadar çırpın. Parmaklarınızla veya en basiti kullanmadığınız bir makyaj fırçası yardımıyla temiz olan cildinize göz çevresine gelmeyecek bir şekilde uygulayın. Bir kağıt peçeteyi uygun boyutlarda kesin ve ince olması açısından ikiye ayırın. Kalın olursa şayet cildinize yapışmama gibi bir sorun yaşayabilirsiniz. Yumurta akını sürdüğünüz yerlere peçeteleri koyun ve üzerine tekrar yumurta akı sürün. En az yarım saat kurumasını bekleyin. Bu şekilde yumurta akı ile siyah nokta bandı da elde etmiş oluyoruz. Daha sonra cildinizden peçeteleri yavaş ve nazikçe çekin. Cildinizi ılık su ile yıkayıp nemlendirin. Peçetelerin üzerine baktığınızda siyah noktaların geldiğini ve cildinizden arındırılan kirleri görebileceksiniz.

Aynı zamanda jelatin maskesi nasıl yapılır yazımıza da mutlaka göz atmanızı öneririz.

Yorum Bırakın