Diyet Öne Çıkanlar

Yulaf ezmesi diyeti nasıl yapılır? Zayıflatır mı?

Yulaf ezmesinin tok tuttuğu ve sindirimi oldukça kolaylaştırdığı herkes tarafından bilinmekte. Tüketildiğinde midede uzun süre kaldığı içinde insanda tokluk hissi yaratır. Kan şekerini de dengeler ve kilo kontrolünü sağlar. Böylelikle mide ve bağırsaklar düzenli olarak çalışır. Hele ki düzenli olarak tüketildiğinde kabızlık, karın şişkinliği ve hazım problemleri ortadan kalkar. Hatta ishal şikayetlerinizi de yok eder. Yulaf ezmesi diyeti bu sorunları yaşayanlar için ideal bir diyettir. Hem vücudu düzene sokar, hem de kilo problemi yaşayanlara iyi gelir. Yulaf ezmesi diyeti, kan şekeri problemi ve kolesterol sorunu yaşayanlar için de oldukça iyi bir tercih. Sırf yulaf ezmesi yiyeceksiniz diye bir şey yok, bunu günlük hayattınızda tüketmeniz yeterli. Örneğin sabah kahvaltısında yoğurdunuza koyacağınız yulaf ezmesi size yeterli olacaktır. Sağlıklı olmasa da, hızlı kilo vermek istiyorsanız, her öğün süt ve yulaf ezmesi tüketebilirsiniz. Tabii ki belli aralıklarla.

yulaf ezmesi diyeti

Yulaf ezmesi diyeti nasıl yapılır?

Söylediğim gibi, yulaf ezmesini kahvaltıda sütle tüketebilirsiniz. Tadını güzelleştirmek için çok az bal ve bol meyve koyabilirsiniz. Süt, tarçın ve kuruyemiş çok güzel tercihler olacaktır.

Örnek yulaf ezmesi diyeti

Sabah:

4 yemek kaşığı yulaf ezmesiyle 1 bardak sütü karıştırıp tüketin.

Ara öğün: Yeşil yapraklı salata

Öğle: 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi ve 3 yemek kaşığı sebze yemeği

Ara öğün: 4 yemek kaşığı yoğurt.

Akşam: 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi ve 3 yemek kaşığı sebze yemeği

Ara öğün: 1 ufak meyve

– Dediğim gibi çok fazla yaptığınızda faydasından çok zararını görebilirsiniz. Bu yüzden her şeyi kararında tüketmekte fayda var.

Yorum Bırakın