Moda

Vücut sıfırlama diyeti nedir ve nasıl yapılır?

Son zamanların yeni modası Vücut sıfırlama diyetini belki duymuşsunuzdur. Vücut sıfırlama diyeti New York Times’ın en ünlü yazarlarından ve aynı zamanda New York’un da en iyi spor eğitmenlerinden biri olan Harley Pasternak’ın geliştirdiği bir diyet ve oldukça büyük rağbet görüyor.

Pasternak’ın açıklamalarına göre Vücut zayıflama diyeti metabolizmayı yeniden başlatarak kilo vermek için yatkın bir zemin hazırlıyor. Metabolizmanızı çalıştırarak sadece 15 günde vücudunuzdaki inanılmaz değişime hazır olun. Ayrıca bütün bu değişimler için delice spor yapmak, aç kalmak da yok 🙂

101055213

Tüm dünyanın dikkatini çeken vücut sıfırlama diyetini sizin için araştırdım.

İşte vücut sıfırlama diyetinin en ince ayrıntıları…
Vücut sıfırlama diyeti nedir?

Dünyacı ünlü besin takviye üretici bir firma olan Healthspan’in direktörü Ravhel Hipkiss, Vücut sıfırlama diyetinin hızlı kilo verdiren diyetlere ve detokslara karşı alternatif oluşturduğunu açıkladı.

Vücut sıfırlama diyeti, Öğün değiştirme diyetlerinin ileri seviyedeki hali. Bu diyette 3-5 şeklinde sadece ilk 5 gün zaman diliminde smoothieler uygulanıyor. Smoothieler ise taze meyve ve sebzelerden yapılıyor. Bu yüzden sağlıklı kişilerde hiç bir yan etkiye sebebiyet vermiyor.

483635035
Vücut sıfırlama diyeti nedir, ne değildir?
– Vücut sıfırlama diyeti sağlığınız ve dış görünüşünüz yenilenecek.

– Vücut zayıflama diyeti aç kalmak ya da fazla yemek tüketimi değildir.

– Diyet birbirini takip eden 5 evreden oluşuyor. Diyete başladığınız gün kilo verimi başlıyor.

-Diyette her 3 periyotta da 5 öğün smoothieler, tek yemeki öğünler ve atıştırmalıklar ile beslenimi sağlıyorsunuz.

– Smoothie kokteyleri kilo verimini kolaylaştıran, kişiye vitamin aşılayan ve hem düşük kalorili beslenim sağlayıp hemde aç kalmamamınızı sağlayan bir yiyecek.

– Başlangıç evresinden sonra normal gıda tüketimine geri dönülüyor.

– Vücut sıfırlama diyeti sayesinde vücut kalori yakımına uygun oluyor. Bireyin enerji seviyesi artıyor.

-Vücut sıfırlama diyetindeki besinleri elde etmek çok kolay ve pratik. Bu yönüylede diyet daha kolay uygulanabiliyor.

– Diyete başlamadan önceki kilonuz yiyeceğiniz gıdanın porsiyonunu da etkilemiyor. Vücut sıfırlama diyetinin amacı diyeti uygulayan kişinin masadan rahat ve doymuş bir şekilde kalkması daha sonra ise küçük atıştırmalarla kaçamaklar yapmamamasıdır.

– Vücut sıfırlama diyetinin en rahat yönü işin içinde sporun çok az bulunması. Bildiğimiz zayıflama ve vücut şekillendirme programlarında olduğu gibi ağır egzersizler Vücut sıfırlama diyetinde yer almıyor. Pasternak, bu zorlu egzersizleri bir kenarı bırakmamızı ve 10.000 adımlık bir yürüyüşe çıkmamızı tavsiye ediyor.

* Diyetin ikinci partında günde sadece 5 dakika egzersiz hareketleri yapılması gerekiyor.

Ben bu vücut sıfırlama diyeti olayını sevdim, denemekte yarar var kızlar 🙂 Deneyimlerinizi bizimle paylaşın…

2 Yorumlar

Yorum Bırakın