Güzellik

Ünlülerden kızlarına güzellik tüyoları

Ben bu yazıyı okurken gerçekten hayret ettim. Ne kadar hoş güzellik tüyoları varmış meğerse. Ünlü isimlerin, çoğu güzelliğe hayatını adamış insanların ağzından, annelerinin onlara aktardığı minik ama oldukça önemli güzellik sırlarını okuyacaksınız. Benim bu tüyolar çok hoşuma gitti, bazılarını kesinlikle günlük rutinime ekleyeceğim. Sizinle paylaşmadan edemedim 🙂

ANA  GİRARDOT: Rujumu allık olarak kullanıyorum, güneşe çok dikkat ediyorum; ama bunu herkes biliyor artık.

JULİETTE SWİLDENS (Swildens markasının kurucusu): Dik dur, kalçanı sık, karnını içeri çek ve omuzlarını geriye ver. Bütün çocukluğum boyunca annemden bunu duydum, ki ben de devamlı çocuklarıma söylüyorum . Zaten postürünüz degişir, taş gibi bir karnınız olur, fark edilirsiniz.

İNES DE LA FRESSANGE (Manken ve sanat yönetmeni): Annem  1960 senesinde bir dermatolog tavsiyesiyle yüzüne ne su, ne de sabun uygulardı, ne de güneşe cıkardı. Ben de yüzümdeki suyu hemen kurulayıp  krem sürüyorum , dağda da denizde de. Kızlarım daha ben sormadan cevap veriyorlar “evet anne krem sürdük ” diye. Bir de onlara beyaz dişlere sahip olmalarını söylüyorum. Şık bir kıyafet, güzel bakımlı saçlar, sapsarı dişlerle nasıl hoş gözükebilir ki?

CAMİLLE GOUTAL (Annick Goutal  parfümlerinin yaratıcısı): Gün ışığında, pencereye asılı aynama bakmadan makyajımı kontrol etmeden dışarı çıkmam; aynen annemin yaptığı gibi.

AURALİE BİDERMANN (Mücevher tasarımcısı): Nerede ve saat kaç olursa olsun makyajımı çıkartırım daima ve hemen nemlendiricimi sürerim. Bu annemden öğrendiğim bir nasihat.

AURE ATTİCA (Oyuncu): Çocuklugumdan beri taze sebze yemeye alıştım, bir de düzenli olarak sıvı kürü uyguluyorum. Havuç, pancar, siyah turp, salatalık. Cilt ve canlılık için birebir. Bir de çok yorgun oldugum zaman bol su içiyorum, çiğ sebze yiyorum , pembe veya kırmızı tişört giyiyorum ki yüzüm renkli gözüksün.

AUDE LECHERE (Mücevher tasarımcısı): Bacak bacak üstüne atmıyor ve sıcak banyo yapmıyorum, ikisi de dolaşım için kötü. 17 dereceden daha yüksek ısıda uyumamak  ve koşmak , sevdigim her şeyi yiyebilmek için yaptığım şeyler. Kesinlikle çok işe yarıyor.

LAURA MERCİER (Makyaj sanatçısı): Küçükken annemin gözüne yeşil eyeliner çekmesini izlerdim hayranlıkla, bu onun benliğinin bir parçasıydı, onu tamamlıyordu. Bu benim ilham kaynağım oldu, kendi kozmetik markam için çıkış noktam buydu.

VANESSA BRUNO (Modacı): Annemden kalan bir alışkanlığım var; bir çinko ampule nohut büyüklüğünde gündüz kremi karıştırıp sürüyorum bir hafta boyunca , sonraki hafta bakır ampulle kremi karıştırıp sürüyorum. Cildim buna bayılıyor ve güzel bir cilt en seksi makyajdır bence.

AMİRA CASAR (Oyuncu): Her sabah bir tutam maydonoz ciğnememi söylemişti annem, hem cilde iyi geliyor, hem nefesinize. Sıklıkla uygulamaya çalışıyorum. Bir de annemden, hayatın basit zevklerine eğilmeyi öğrendim; baheyle uğraşmak , yürümek , nefes almak, şarkı söylemek gibi .

SARAH LAVOİNE (İç mimar): Yüzümdeki çizgileri gidermek için banyo keyfi yaparken yüzüme krem sürerim. Annem gibi manikürlü, saçlarım parlak ve doğal ve gülümsemeyle dolaşmaya gayret ederim, en az 10 yaş gençleştirir inanın.

BOBBİ  BROWN (Makyaj sanatçısı): Annem bana güzelliğin, nasıl koktuğumuza bağlı oldugunu söylerdi. Ben debundan esinlenerek bir makyaj serisi yarattım.

MARİON  ASSUIED (By Terry markasının yaratıcısı): Annemin ögüdü pembe düşünmekti! Ben de buna uyarak fondötenime  pembe tonlarında bir aydınlatıcı katıyorum, dudağıma gloss uygularken pembe tonu seciyorum, rujum kırmızı bile olsa. Ve tabi ki alnıma pembe allık sürüyorum.

NATHALIE RYKIEL (Modacı Sonia Rykiel’in kızı): Annem güzellik  detaylarıyla çok ilgiliydi, feminenlikle de. Aynada kendini çok incelerdi, kendisi için en uygununu bulmak için devamlı bakardı ve denerdi, veya tam tersi, kötüsünü anlayıp bir daha yapmamak için. Annemin  bana verdiği güzellik dersi aynayla olan ilşkisiydi. Şöyle ki; kendini çok iyi tanıyıp kabul edersen başkaları ve kendinle çok iyi anlaşıp mutlu olursun.

CHANTAL LEHMANN (Masaj ve vücut terapisti): Annemin cilt maskesi parlaklık vermek için ideal: Bio poleni ezin, pudra kıvamına gelince bal ilave edip hamur yapın, bu hamuru yumuşak hareketlerle yüzünüze sürün, 30 dakika bekleyin, daha sonra limonlu pamukla silin ve ılık suyla yıkayın.

Yorum Bırakın