Güzellik

Transparan pudra nedir? Transparan pudra nasıl kullanılır?

Makyajın sabitlenmesi ve çizgilere dolmaması için mutlaka bir pudra kullanılması gerekmektedir. Bunun en güzel yolu transparan pudra uygulamasıdır. Cildinizdeki parlamayı önlemek ve kullandığınız göz altı kapatıcısını sabitleyebilmek için mutlaka transparan pudra kullanılması gerekmektedir. Transparan pudranın normal pudradan farkı renksiz olmasıdır. Makyajın daha kusursuz görünmesi için makyaj artistleri tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Çünkü zamanla gün içinde kullandığınız göz altı kapatıcısı, ne kadar iyi olsa da cildin yağlanmasından dolayı çizgi çizgi bir görüntü oluşturacaktır. Bunun için küçük bir pudra fırçasıyla ya da büyük bir far fırçasıyla göz altınızı sabitlemeniz gerekmektedir. Kısacası makyajın gizli kahramanıdır.

Transparan pudra ne işe yarar?

  • Renkli bir pudra değildir, ciltte görünmez, herhangi bir renk sağlamaz.
  • Cildinizdeki fazla yağı emer ve parlamayı yok eder. Pudra kullandıktan sonraki o pul pul görünümü yapmaz. Bu yüzden fazlaca tercih edilmektedir.
  • Makyajın kalıcılığını arttırır. Gün içinde fondöteninizin akmasını önler. Fondöten ve kapatıcı genelde cizgilerde birikme yapar. Transparan pudra bunu engellemek içindir.
  • Aynı zamanda transparan pudrayla göz altınıza baking (pişirme) yapabilir, daha aydınlık bir görüntü elde edebilirsiniz.
  • Yüzünüzü olduğundan daha canlı ve pürüzsüz gösterir. Porselen makyajın olmazsa olmazıdır.
  • Karma ve yağlı ciltler özellikle transparan pudra kullanmalıdır. Gün içinde tazelemesi daha kolaydır.
  • Bazı transparan pudralarda minik ışıltılar vardır. Aydınlatmak istediğiniz bölgelere strobing yapabilirsiniz.

Transparan pudra nasıl kullanılır?

Öncelikle transparan pudra yüzün her bölgesinde kullanılmaz. Yüzün daha mat olmasına neden olabilirsiniz. Bütün makyajı uyguladıktan sonra özellikle T bölgesinde ya da en çok yağlanma oluşan yerde uygulamanız gerekmektedir. Göz altı kapatıcısını sürdükten sonra hemen transparan pudranın kullanılması çok önemli. Böylelikle makyaj sabitlenmeden daha fazla kalıcılık sağlayacaksınız. Transparan pudrayı isterseniz beauty blenderla ya da makyaj fırçanızla uygulayabilirsiniz. Burada önemli olan göz altınız ve burun kenarlarınız için daha küçük uçlu bir fırça kullanmak. Uygularken tampon hareketlerle uygulamak önemli.

Uygun fiyatlı ve başarılı transparan pudra markaları

Transparan pudra nedir? Transparan pudra nasıl kullanılır?

Rimmel London Stay Matte Pudra

Hem uygun fiyatlı hem de fiyat performans açısından oldukça başarılı bir pudra. Youtuber’lar bu pudrayı sıklıkla kullanıyor ve yorumları çok olumlu. Makyajı sabitlemek ve fazlalığı alma konusunda gayet iyi bir pudra. Rimmel London Stay Matte’i uzun süre kullanabilirsiniz çünkü ürün çok çabuk bitmiyor.

Transparan pudra nedir? Transparan pudra nasıl kullanılır?

The Balm Sexy Mama Transparan Pudra

Özellikle indirimdeyken bulursanız mutlaka bir şans verin. Yapısı çok ince, cildinizde asla ağırlık yapmayan bir transparan pudra. Ambalajı çok şirin ve sağlam. Mıknatıslı ve aynalı kapaklı olması nedeniyle çok kullanışlı. Bir tek tonu olduğu için her cilde uyumlu. İçerisinde neredeyse görülmeyecek kadar minik ışıltılar mevcut. Bu yüzden gizliden gizliye cildinize ışıltı katan bir pudra. The Balm’ın en çok sevilen ürünlerinden biri.

Essence All About Matt – Sabitleyici Transparan Pudra

Essence markasının tüm ürünleri çok uygun fiyatlı ve genelde başarılı bulunan ürünleri oldukça fazla. Transparan pudrası da tam olarak baking yapmanızı sağlayacak beyazlıkta bir pudra. Bu pudra biraz beyaz renk verdiği için özellikle aydınlatmak istediğiniz yerlerde kullanırsanız daha başarılı sonuçlar elde edersiniz. Kullanırken fırçadaki fazlalığı silkelemenizde fayda var. Yağlanmayı engelliyor ve cildi kurutmadan inanılmaz bir matlık sağlıyor.

 

‘En iyi fondöten markaları nelerdir?’ adlı yazımıza mutlaka göz atın.

Yorum Bırakın