Güzellik

Striort çatlak tedavisi nedir? Striort çatlak tedavisi nasıl uygulanır?

striort çatlak tedavisi

Striort çatlak tedavisi nasıl yapılır? Striort çatlakları tamamen geçirir mi? Ne kadar sürede tedavi sonuçlanır? Başarı oranı nedir?

Kişilerde doğum, ergenlik ya da spor sonucu oluşan vücut deformasyonları olabilmektedir. Özellikle kadınların en büyük cilt sorunlarından birisi de doğum çatlakları. Tedavisi pek mümkün olmayan çatlaklarla ilgili aslında alınabilecek en büyük önlem, daha oluşmadan cildi her zaman nemli tutmak ve bakım sağlamak. Maalesef kimi zaman cildimize düzenlik bakım yapsak da, genetik faktörlerden dolayı cilt çatlakları oluşabilmektedir.

Çatlak tedavisi konusunda dünya genelinde pek bir aşama kaydedilememişti. Fraksiyonel lazerler, çeşitli yağlar ve kremler sadece görünümünü %20-30 oranında azalmaktaydı. Bu da aslında uzun uğraşlar ve düzenli uygulama sonucu oluşmaktaydı.  Artık %80 oranında bir başarı sağlayan tedavi yöntemi ülkemizde uygulanmaya başladı.

Uygulamanın adı striort çatlak tedavisi. Striort çatlakları ortadan kaldırmada en fazla başarı sağlayan ORTOMOLEKÜLER bir yöntemdir. Cosmones Medikal tarafından BOTHANICA Mineral aracılığı ile Türkiye’ye gelmiş çatlak onarımındaki tek ve en başarılı uygulamadır. 1-3 seansta %80 oranında başarı elde edilen ortomoleküler bir sistemdir. Bu sistem hem güvenilir ve acısız şekilde çatlakları onardığı gibi, aynı zamanda vücutta sıkılaşma da sağlamaktadır. Bir vakum sistemiyle cildin alt tabakasına kadar iner ve orada hasar oluşturur. Daha sonra evde kullanılması gereken striort çatlak kremleri de bu tedaviyi yüksek oranda destekler. Önemli olan evde de kremleri düzenli kullanmak. Böylelikle ciltte oluşan hasar, cildin kendini yenilemesiyle iyileşmeye başlar. Bu şekilde cilt yenilenmiş olur ve çatlak görünümü azalmaya başlar. Artık piyasada bu işlemi uygulayan bir çok güzellik merkezi vardır.

Striortle Çatlak İzleri Ne Kadar Sürede Geçer?

Minimum 1, maksimum 3 uygulamayla çatlaklar silinmeye başlar. Bu aşamada güneşe çıkılmaması, alkali beslenme ve striort kremlerinin düzenli kullanılması önemlidir. Yaklaşık 21 gün sonra çatlak izleri iyileşmiş olur.

Striort çatlak tedavisi fiyatları

Daha öncede bahsettiğimiz gibi, artık ülkemizde bir çok merkez bu uygulamayı sağlamaktadır. Striort çatlak tedavisi fiyatları seansına, ciltteki hasara göre değişmektedir. Striort çatlak tedavisini ülkemize getiren Neslim Güngen’dir. Kendi merkezinde de işlemi başarıyla gerçekleştirmektedir. Evde kendiniz uygulayabileceğiniz çatlak tedavisi bakımlarına linkten ulaşabilirsiniz.

Yorum Bırakın