Yaşam

Spor yapamayanlara özel diyet önerileri

Zayıflamak için sadece diyet menülerini uygulamak ve aşırı yemek tüketmekten kaçınmak her vücutta yeterli olmayabiliyor. Bu yüzden spor yapamayanlar için günlük hayatta uygulayabileceğimiz bir kaç pratik diyet önerileri sunuyoruz. Spora mutlaka ayırabiliyorsanız   yeterli vakti ayırın. Ama kimi zaman maalesef yaşam temposundan dolayı buna zaman kalmayabiliyor. İşte size bir kaç ipucu:

diyet önerileri
– Dans ederek hem eğlenin, hem de vücudunuzu harekete geçirin. Metabolizmanızı hızlandırmak için dans videolarını izleyip siz de stres atarak zayıflayabilirsiniz.

– Ev işlerinizi kendiniz yapın. Günlük ev işlerini yaparken kalorileri yakın. Evi süpürmek, cam silmek, koltuklarınızı silmek kol kaslarınızın çalışmasını sağlar ve sarkmaları önler.

– Asansörü mümkün oldukça kullanmamaya çalışın. Eğer bir sağlık probleminiz yoksa kısa mesafeler için merdivenleri kullanın. Bu sadece bir kaç dakikanızı alacak.

– Yatmadan önce 1 kase yoğurda pul biber ekleyin. Bu sizin yağ yakımınızı kolaylaştıracak ve metabolizmanızı hızlandıracaktır. Bu da kilo vermenizi daha çok kolaylaştıracak. Diyet önerileri arasında en başarılı olanlarından biri.

– Yemeklerden önce biraz su için. Bu sizin her öğün daha az yemek yemenizi sağlayacak ve iştahınızı azaltacaktır. Böylelikle açlığınıza dur diyebileceksiniz. Aynı zamanda günde en az 2 litre su içmeyi alışkanlık haline getirin.

Yorum Bırakın