Güzellik Öne Çıkanlar

Sivilceyi makyajla kapama yöntemi

Sivilce maalesef her yaşta her kişide meydana gelen fizyolojik bir olaydır. Her ne kadar engel olmaya çalışsak da, o sivilce illa ki çıkacaktır 🙂 Eğer sivilceleriniz sizi çok etkiliyor ve sosyal hayatınızda da sizi mutsuz ediyorsa, her ne kadar önerilmese de çok minimum bir makyajla sivilcelerinizin görünümünü azaltabilirsiniz. Tabii ki burada kullanacağınız ürünün içeriği çok önemli. Sivilceyi makyajla kapama yöntemini kullanıp, anlık olarak buna çözüm sağlayabilirsiniz. Tedavisi için ise mutlaka bir dermatolog tarafından muayne edilmeniz şart.

Sivilceyi makyajla kapama uygulamasından önce cildimizi buna hazırlamamız gerekiyor.

– Cildinizi yağsız bir temizleyici jel ile temizleyin. Daha sonra tonik ile ciltte kalan kalıntıları tamamen yok edin.

– Su bazlı bir nemlendiriciyle cildi nemlendirin.

– Yine su bazlı bir fondötenle cildinize minimum seviyede bir uygulama yapın.

– Cildinizden bir ton koyu bir yağsız kapatıcıyı sivilceli yere nokta dokunuşlarla uygulayın ve parmak uçlarınızla pıt pıt hareketlerle dağıtın. Ardından transparan bir pudrayla cildinizi pudralayın. Böylelikle cildiniz gün boyu aynı şekil kalacaktır.
* Tekrar söylemekte fayda var. Sivilceyi makyajla kapama yöntemi anlık bir çözünmdür. bu yüzden cildinize bu işlemi sürekli uygulamayın, tedavi yolunu kullanın. Sivilceli bölgeye makyaj ürünü kullanmak sivilceyi hem yayacak, hem de geçiş sürecini aksine durduracaktır. Sabah akşam cildinizi temizleyin ve sert darbeler asla uygulamayın. Haftada 1-2 defa cilt maskeleri uygulayın. Yağlı makyaj malzemeleri cildinizde ters tepki yapar, cildinizi iyi tanıyın.

Yorum Bırakın