Güzellik

Plaj makyajı nasıl yapılır? İşte suya dayanıklı makyaj ürünleri

Yazın gelmesiyle artık biz kadınlar ağır makyajlardan kaçar olduk. Yaza uygun, akmayan makyaj malzemeleri bizim için bu yazın favori ürünlerinden. Aynı zamanda plaja giderken suya dayanıklı makyaj malzemeleri kullanmamız şart. Koyu, kalıp gibi duran ürünlerden mümkün olduğunca kaçınmamız gerekiyor. Bugünlerde popüler olan ‘no makeup’ tarzı, yani makyaj yokmuş gibi yapılan makyaj uygulamaları, hem doğal güzelliğimizi ortaya koyacak, hem de cildimizde ağırlık oluşturmayacak. Peki plaj makyajı nasıl yapılır? Denizde akmayan makyaj malzemeleri nelerdir? İşte tüm detaylar yazımızda…

– Play makyajı için öncelikle fondöten seçimi çok önemlidir. Çünkü fondöten cildimizde ağırlık yapabilecek bir üründür. Aktığı zaman tüm makyajı mahveder. Bunun için cildiniz çok problemli değilse, sadece kapatıcılığı orta seviyede olan bir pudra kullanmanız daha doğru olacaktır. Ya da en doğru tercihlerden biri BB veya CC krem kullanımıdır. Yaz makyajının en önemli detayı BB ve CC kremlerdir. İçeriğinde SPF koruma içeren bir krem tercih ederseniz, hem cildinizi güneşin zararlı ışığından korumuş, hem de tatmin edici bir kapatıcılık sağlamış olacaksınız.

– Koyu renk allıklar sizi doğallıktan uzaklaştırır. Bunun için şeftali tonları ya da sadece bir bronzer kullanımı çok daha doğrudur. Aynı zamanda bronzer kullandığınızda, güneşten yanmışsınız gibi çok daha doğal bir görünüm elde edersiniz.

– Rimel makyajın olmazsa olmazlarındandır. Hiç makyaj yapmasanız da, rimel kullandığımızda gayet bakımlı bir görünüm elde edebiliriz. Plaj makyajlarında yapılan en büyük hata ise kalın yapılı rimeller kullanılması. Bunun yerine suya dayanıklı (waterproof) rimel kullanılması gerekmekte. Denizde akmayacak ve yazın sizi rahatsız etmeyecek bir görüntü elde edeceksiniz.

– Ruj yerine mutlaka renkli dudak balmları tercih etmelisiniz. Dudaklarınızı nemlendirmiş ve güneşten korumuş olacaksınız.

Plaj makyajı yaparken kullanabileceğiniz ürünler ( Akmayan makyaj ürünleri, suya dayanıklı makyaj ürünleri)

* Renkli güneş koruyucuları

Bu ürünler cildinizdeki kusurları kapatmak için fondötene alternatif olacak ürünlerdir. Cildinizi güneşten korur ve kusurlarınızı minimum düzeyde kapatabilirsiniz.
VICHY yüksek korumalı IDÉAL SOLEIL renkli güneş koruyucu

VICHY yüksek korumalı IDÉAL SOLEIL renkli güneş koruyucu

Suya dayanıklı akmayan rimel (Waterproof mascara)

Özellikle sıcaktan dolayı en büyük problemlerden biri rimelin akmasıdır. Hem denizde, hem de dışarıda yaz sıcağında sizi rahat ettirecek en güzel ürün suya dayanıklı rimeldir.

Maybelline Volum’ Express The Falsies Waterproof Mascara

Volum' Express The Falsies Waterproof Mascara

 

Güneş koruyuculu dudak balmı

İçerisindeki SPF sayesinde güneşten kaynaklı dudak kuruluğunu ve çatmaları engelleyebilirsiniz.

Blistex Classic Lip Protector SPF 10 Klasik Dudak Koruyucu

Blistex Classic Lip Protector SPF 10 Klasik Dudak Koruyucu plaj makyajı

Suya dayanıklı bronzer

Yazın en rahat ve sizi doğal gösterecek ürünlerden biri bronzlaştırıcı pudradır. Cildinizi soluk görünümden bu şekilde kurtarabilirsiniz.

Makeup Forever Pro Bronze Fusion

makeup forever pro bronze fusion plaj makyajı

Yorum Bırakın