Kendin Yap

Patlak ampulden neler yapabiliriz? (DIY project)

patlamış ampul

Patlamış olan ampulü çöpe atmak yerine eviniz için şahane şeyler yapabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanarak evinize otantik bir hava katmaya var mısınız? Patlak ampulden gelin birlikte bir sürü süs eşyası yapalım. İşte size bir kaç öneri…

– Ampulü bir saksı olarak kullanabilirsiniz. Evet doğru duydunuz 🙂 Ampulün içine biraz su koyup küçük bitkilerinizin orada filizlenmesini sağlayabilirsiniz. İçinde rengarenk çiçekler olan böyle bir ampulu bahçenizde bir düşünsenize. Bahçenizin bütün havasını değiştirecektir.

patlamış ampul                    patlamış ampul

– Patlak ampulü istediğiniz renklerde desenlerle boyayabilir, evinizde dekoratif amaçlarla isteğinize göre kullanabilirsiniz. Evinizde kendi zevkinizi yaşatın. Cam boyası veya guaj boya işinizi görecektir.

patlamış ampul

– Ampul patladıktan sonra içindekileri boşaltıp dekor amaçlı bir gaz lambasına çevirebilirsiniz. Bunun için ampulün içini gaz yağıyla doldurun ve içine uzun bir fitil yerleştirin. Ağzını nalburlarda satılan fitil ağızlığıyla kapatıp, altına zeminde düz durabilecek bir materyal yapıştırın. Bunun için her evde bulunması gereken bir silikon tabancası veya tutkal kullanabilirsiniz. İşte evinize otantik bir hava katacak el yapımı bir eşya daha.

patlamış ampul

– Patlak ampulden çocuk odası için muhteşem bir figür oluşturabilirsiniz. Örneğin kardan adam yapabilirsiniz. Guaj boyalar, beyaz eşya kutularından çıkan köpük maddeler işinizi görecektir. Süslemesi size kalmış.

patlamış ampul

Yaptıklarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, şimdiden kolay gelsin 🙂

Tahta kasadan masa yapımı yazımız ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın