Keşif

Nişan bohçası nasıl hazırlanır? ( Gelin bohçası ve damat bohçası)

Zorlu ama bir o kadar da eğlenceli geçecek bu aşama aslında en önemlisidir. Nişan alışverişi sizi bu dönemde en çok uğraştıran kısımdır. Bu bölümü önceden halletmenizi öneririm çünkü görüldüğünün aksine oldukça uğraştıran ve zaman kaybettiren asıl nişan bohçası hazırlamaktır. Ben bu aşamayı çok şükür atlattım, her şey yolunda gitti. Vereceğim liste tabii sizin adetlerinize göre ve maddi durumunuza göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle listem oldukça basit ve temel alınması gereken şeylerden oluşuyor.

Bu videoda da damat bohçasında neler olur ve damat bohçası nasıl süslenir çok güzel bir şekilde anlatılmış, mutlaka izleyin!

 

Önceden bahsettiğim gibi ben neredeyse tamamını (traş makinası v.s hariç) Eminönü‘nden hallettim. Orada her bütçeye göre nişan bohçası mevcut. Hele ki bir mağazadan tüm alışverişi yapacaksanız ki ben bunu öneririm 🙂 Gayet makul bir indirim yapabiliyorlar. Yalnızca dikkat etmeniz gereken bir mağazayla sınırlı kalmayın, fiyat araştırmasını iyi yapın. Biz Mahmutpaşa‘ya girdiğimizde kendimizi kaybettik, oradan oraya çekiştiren satıcıların ısrarlarını sakın önemsemeyin. Siz içinize sinen bir mağazadan alışverişinizi yapın. Nacizane tavsiyemdir 🙂 Kafa karıştırmaya gerek yok. Paylaşacağım nişan bohçası içeriği gerçekten size lazım olacak, temel şeylerden oluşuyor.

İşte gelinin nişan bohçasına koyulması gerekenler

– 6’lı gecelik ve sabahlık seti
– İç çamaşırı takımı
– Günlük bir pijama takımı
– Terlik
– Ayakkabı
– Parfüm ve Deodorant
– Krem (set halinde olacak)
– Günlük bir elbise
– Çorap
– Banyo lifi ve havlular
– Tarak ve ayna seti
– Cımbız ve manikür seti
– Çanta ve cüzdan
– Makyaj seti
– Makyaj çantası
– Ve bunları süslemek için bohça ve nişan sandığı

Damat bohçasına koyulması gerekenler – Damat bohçası nasıl hazırlanır?

– 5’li pijama takımı
– İç çamaşırı
– Çorap
– Traş takımı (Losyon, diş fırçası, diş macunu v.s)
– İsteyen traş takımı yerine traş makinası koyabilir, ben öyle yaptım
– Traş çantası
– Parfüm ve deodorant
– Krem
– Gömlek
– Kravat
– Terlik ve ayakkabı
– Kemer ve cüzdan takımı
– Banyo lifi
– Mendil
– Seccade
– Havlu

Ben kısaca gelin bohçası ve damat bohçasına koyulması gerekenleri yazdım. Nişan bohçasında neler olur diyenlere, umarım yardımcı olabilmişimdir. Dediğim gibi şartlara göre bu liste değişiklik gösterebilir. Umarım bu liste size nişan alışverişinde yardımcı olur.  Nişan bohçası nasıl süslenir diye soranlara, onu da bir sonraki yazımızda paylaşacağız. Eklemek istediklerinizi veya sorularınızı yorum olarak
bırakabilirsiniz 🙂

 

Yorum Bırakın