Keşif

Nişan bohçası alışverişi nereden yapılır?

Ha bugün ha yarın derken farkettim ki bayağıdır yazı yazmamışım, mazur görün. O kadar yoğun bir koşturma içerisine girdim ki, nişan hazırlığı, nişan bohçası v.s derken bazen yemek yemeyi bile unuttuğum oldu. Bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama bu sene ciddi anlamda bir evlilik patlaması yaşadık 🙂 Benimle birlikte evlilik hazırlığı yapan bir dolu arkadaşım var. Haliyle sizlerden de benim gibi bu hazırlıkları yetiştirmeye çalışan bir çok kişi kesinlikle vardır. Ben de bu yüzden bu süreçte edindiğim tecrübeleri ve öğrendiklerimi sizinle paylaşmak istiyorum. Sizler de benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum 🙂

Öncelikle nişan için yapılan bohça alışverişinden başlamak istiyorum. Nişan bohçası hakikaten oldukça yorucu bir kısım ama bir o kadar da keyifli 🙂 Öncelikle nişan bohçası için nereden alışveriş yapacağım diyorsanız, kesinlikle vazgeçilmez mekan Eminönü’ne gidin. Her mağaza size o kadar fazla çeşit sunacak ki, işte yorucu olan kısmı da bu olacak. Ben alışverişe annem, kayınvalidem ve görümcem ile çıktım. Aslında oldukça güzel bir alışveriş oldu, torbaları taşıma kısmı hariç 🙂 Her girdiğiniz mağaza ısrar kıyamet sizi almaya zorlayacak, buna hazırlıklı olun.

Eminönü’nde Mahmutpaşa nişan bohçası alışverişi için en gözde yer. Yanınızda muhakkak sıkı pazarlık yapacak birini almayı unutmayın derim 🙂 İlk girdiğiniz mağaza size mutlaka 2-3 katı fazla fiyat çekecektir. Bu yüzden ilk girdiğiniz mağazada sırf beğendiğiniz için alayım gideyim olayına girmeyin. Başka alternatifler elbet çıkacaktır. Mümkün olduğunca fazla mağaza gezin ve bütçenize en uygun hangisiyse onu alın. Çünkü fiyatlar hem uygun hem çok uçuk olabiliyor. Bütçenizi iyi belirleyin, zor duruma düşmeyin.

Damat bohçasına ve gelin bohçasına neler konulduğunu bir sonraki yazımda sizlerle paylaşacağım, takipte kalın 🙂

Yorum Bırakın