Güzellik

Nemlendirici nasıl sürülmelidir? – Nemlendirici seçimi

Cildimiz oldukça hassastır. Bu yüzden her cildin bakıma ihtiyacı vardır. Bunun en başında cildimizi düzenli olarak nemlendirmek gelir. Yaz mevsiminde sürekli terlemek vücudumuzun su kaybetmesine neden olur. Kışında soğuk havalardan cildin cansızlaşmasına karşı nemlendiriciler bir nevi kurtarıcıdır. Nemlendirici kullanımı da oldukça önemlidir. Doğru şekilde nemlendirici uygulanmadığında cildimizde sıkıntılar olabilir.

159626985

Nemlendirici kullanmıyorsanız, cildinize uygun bir nemlendirici seçip hemen uygulamaya başlamanızı öneririm. Çünkü her cildin neme ihtiyacı vardır ve her cilt tipine de farklı bir nemlendirici gerekmektedir. Nemlendirici uygulamasını bir rutin haline getirmeniz şart! İşte adım adım nemlendirici kullanımı:

1. Cildinizi temizleyin

Nemlendirici uygulamasına geçmeden önce cildinizin temiz olması şart. Çünkü gözeneklerin tamamen açılması ve cildin nemlendiriciyi güzel bir şekilde emmesi gerekmektedir. Cildinizi temizledikten sonra nemlendiriciyi uygulamak en sağlıklısı.

159627029

2- Uygun miktarda nemlendiriciyi elinize alın

Cildinizin ne istediğini en iyi siz bilirsiniz. Bu yüzden ne kadar kullanacağınız size bağlı. En makbulu bir nohut tanesi kadar nemlendirici alıp yüzünüze uygulamak. Cildiniz çok kuru ise bu miktar çoğalabilir. Örneğin serum formunda olan nemlendiriciler var. Benim sık kullandığım Kiehl’s midnight recovery gibi. Bu tür nemlendiriciler için nohut büyüklüğü çok çok fazla gelebilir. Bir damla serum yeterli olabiliyor bu tür ürünlerde. Tabii ürünün kalitesine de bağlı bu durum.

87867805

3- Cildinize tampon hareketlerle sürün

Elinize aldığınız nemlendiriciyi önce elinizde güzelce ısıtın. Daha sonra yanak, burun, alın ve çene bölgenize dairesel hareketlerle ve arada tampon hareketlere geçerek iyice yedirin. Sert bir uygulama cildinizi tahriş etmenize neden olabilir. Özellikle göz çevresinde ve yanak bölgesinde daha nazik olmalısınız. Makyaj uygulamadan önce cildinizin nemlendiriciyi emmesine müsaade edin. Bunun için bir 15 dakika kadar beklemeniz yeterli olacaktır. Bu makyajın daha kalıcı olmasını ve daha güzel ve pürüzsüz uygulanmasını sağlar.

Benim nemlendirici rutinim bu kadar, keyifli okumalar 🙂

Ebru Şallı’dan Bahar Maskeleri (Cilt Maskesi) yazımız ilginizi çekebilir

 

Yorum Bırakın