Moda

Mıknatıslı kirpik nedir ve nasıl kullanılır?

Mıknatıslı kirpik şu an oldukça moda. Youtube kanallarında Youtuberlar tarafından tanıtılan mıknatıslı kirpiklere mutlaka denk gelmişsinizdir. Artık yapıştırıcıya gerek kalmadan, sadece 1-2 saniyede muhteşem kirpiklere sahip olabilirsiniz. Mıknatıslı kirpikleri takması gibi çıkarması da çok kolay. Kirpiklerinizi dökmeden ve yıpratmadan, aynı zamanda rimel kullanmadan daha dolgun ve doğal bir kirpik görünümü yakalayabilirsiniz.

Mıknatıslı takma kirpik (diğer adıyla magnetik takma kirpik) sonunda ülkemize geldi. İpek kirpik kullanmak isteyen kadınların en büyük endişesi kirpiklerin dökülmesi ve çok fazla yıpranmasıydı. Artık bu şekilde kirpiklerinizi kimyasal ürünlerle temas ettirmeden dolgunlaştırabilirsiniz. Mıknatıslı kirpik kullananların genelde yorumları çok olumlu. Hatta Türkiye’ye gelmeden yurtdışından mıknatıslı kirpik sipariş edip deneyenler çok fazla.

mıknatıslı kirpik

Mıknatıslı kirpik nasıl kullanılır?

Mıknatıslı kirpik kullanımı çok basit. İki parçadan oluşan kirpiklerin uzun olan kısmını üst kirpik dibinize en yakın şekilde oturtun. Daha sonra üst kirpiğin alt kısmından diğer kirpik parçasını aynı hizaya konumlayın. Böylelikle iki kirpik birbirini çekecek ve aynı bir kirpik yapıştırıcısı gibi sabitlenecek. Ayrıca yapıştırıcı izi olmadığı için mıknatıslı kirpik, yapıştırıcı kirpiğe göre daha doğal bir görünüm kazandıracaktır.

Yorum Bırakın