Kendin Yap

Makyaj temizleme mendili yapımı

Makyaj temizleme mendilleri bazen hayat kurtarıcı olabiliyor. Öyle ki, çok yorgun olduğumuz anlarda, uzun uzun makyajımızı temizlemek için pek vaktimiz olamayabiliyor. Ya da başka bir yerde kaldıysak yanımızda temizleyici ürünlerimizi taşımak mümkün olamayabiliyor. Bu ürünlerin de maliyeti maalesef biraz fazla ve her zaman istediğimiz sonucu almamız bizde hayal kırıklığı yaşatıyor. Bu yüzden hem form olarak, hem de maliyet olarak oldukça memnun kalacağımız bir kendin yap projesi sunuyoruz. ‘Evde makyaj temizleme mendili nasıl yapılır?’ onu anlatacağız. Makyaj temizleme mendili yapımı çok basit ve bir o kadar başarılı.

makyaj temizleme mendili nasıl yapılır

Malzemeler:

– 1 su bardağı kaynamış ve ılınmış su
– 2 yemek kaşığı nemlendirme özelliği olan doğal yağ ( Argan yağı, hint yağı ya da hindistan cevizi yağı olabilir, kıl köklerini beslememesi gerekiyor)
– 1 çay kaşığı kadar yüz temizleme jeli
– Pamuk ped ya da kolay erimeyen kalın bir kağıt havlu
– Geniş kısa bir kavanoz

Yapılışı: Önce kavanoza suyu koyun ve ardından yüz temizleme jelini ekleyin. Daha sonra istediğiniz doğal yağı ekleyin. Ardından güzelce hepsini karıştırın. Ekleyeceğiniz pamuk pedleri ya da kağıt havluyu içerisine koyun. Elinizle biraz bastırın ve hepsinin eşit bir şekilde nemlendiğinden emin olun. İsterseniz yaptıktan sonra kavanozu ters çevirebilir, bu eşitliği sağlayabilirsiniz. Serin bir yerde, tercihen buzdolabınızda saklayın. Çünkü bu şekilde soğuk kullanarak gözeneklerinizi de sıkılaştırmış olursunuz.

Alternatif bir makyaj temizleme mendili videosu:

Yorum Bırakın