Kendin Yap Öne Çıkanlar

Makyaj sabitleyici sprey nasıl yapılır?

Makyajı yapmak kadar onu aynı şekilde tutmak çok önemlidir. Özenerek yaptığımız makyajın gün boyu bizi üzmemesini, akmamasını isteriz 🙂 Özellikle gece makyajlarında bu durum çok daha önemli haliyle. Bu durumdan muzdarip olmamak için mutlaka makyaj sabitleyici sprey kullanmamız gerekiyor. Bir çok markanın makyaj sabitleyici sprey ürünleri mevcut. Ama çoğunun içeriği neredeyse aynı olduğu için, evde de rahatlıkla kendiniz yapabilir, gereksiz masraflardan kurtulabilirsiniz.

makyaj sabitleyici sprey 2

Makyaj sabitleyici sprey ne işe yarar?

– Makyaj sabitleyici sprey yaptığımız makyajın gün boyunca sabit durmasını ve akmamasını sağlar.

– Bu spreyi fondöteni sürmeden önce cildimize sıkarsak, daha ışıltılı ve sağlıklı bir cilt elde ederiz.

– Makyaj gözünüze çok abartılı gelirse bu sprey ile fazla abartılmış görünümü hafifletebilirsiniz. Aynı zamanda pütürlü görünümü de yok edip daha doğal bitişli bir makyaj görünümü sağlar.

– Göz farlarınızı sürmeden önce fırçanıza sabitleyici sıkarsanız, farlarınızın daha kalıcı olmasını ve daha canlı renkte gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Makyaj sabitleyici sprey nasıl yapılır?

Malzemeler:

3 yemek kaşığı gliserin
5 yemek kaşığı gül suyu
1 çay bardağı saf su
Boş sprey şişesi

Yapılışı: Boş sprey şişelerini Gratis, Watson’s mağazalarından uygun fiyata edinebilirsiniz. Önce sprey şişenize suyu ve gül suyunu ekleyin. Daha sonra gliserini ilave edin. Karışımı güzelce çalkalayın. Her kullanımdan önce mutlaka çalkalayın, bu çok önemli. Makyajdan sonra yüzünüzden 15 cm uzaklıktan sadece 2 kere püskürtün. Bu karışımı 3 ay boyunca saklayabilirsiniz. En önemlisi serin bir yerde saklayın. Ömrünü bu şekil çok daha fazla uzatabilirsiniz. Kokusu da şahane, sizde hoş bir etki yaratacak 🙂 Deneyenler yorumları bekliyorum…

Yorum Bırakın