Yaşam

KPSS 2014 başvuru tarihleri açıklandı! İşte KPSS başvuru ücretleri

2014 KPSS tarihi nihayet ÖSYM tarafından açıklandı. Bu sene KPSS sınavına başvurmak için bekleyen ve sınavlara sıkı bir şekilde çalışan kişi sayısı oldukça fazla. Bu yüzden KPSS sınavına girecekleri bilgilendirmek açısından bu yazıyı sizinle paylaşmak istedim.

Bu yıl KPSS’YE lisans mezunları ile bir lisans programından mezun olabilecek durumda olan adaylar başvuru yapabilecek. Tüm adayların KPSS’nin “cumartesi sabah oturumu”na katılması zorunlu olacak. Başvuru merkezleri, ÖSYM’nin “www.osym.gov.tr” internet adresinde ilan edilecek. Başvurular sadece 5-14 Mayıs 2014 tarihleri arasında elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri ve Aday İşlemleri Sistemi (AİS) aracılığıyla alınacak.

kpss-2013-soru-cevaplari

Sadece cumartesi sabah oturumuna girecek adaylar 40 TL, cumartesi sabah oturumu ile birlikte diğer üç oturumdan herhangi birine de girecek adaylar 80 TL; tüm oturumlara girecek adaylar 160 TL ödeme yapacak.

İşte KPSS başvuru yerleri:

ÖSYM Başvuru Merkezleri, Aday İşlemleri Sistemi (AİS) Ödeme Yerleri:Akbank, Denizbank, T. Halk Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türk Ekonomi Bankası, T.C. Ziraat Bankasının tüm şubeleri, PTT İş Yerleri, İnternet bankacılığı ve Kartlı Ödeme Sistemi

Yorum Bırakın