Güzellik

Koyu renk ruj nasıl sürülür?

Koyu renk ruj sürmek kolay değildir. En ufak bir hata, dudak çizgisinden çıkıldığında fazlaca göze batar ve bunu temizlemek çok zordur. Bu yüzden koyu renk ruj kullanmak biraz cesaret ister. Düzgün sürüldüğünde ise kusursuz bir makyaj ortaya çıkar. Özellikle kış aylarında koyu renk ruj çok daha hoş görünür.

Peki koyu renk ruj kusursuz nasıl sürülür?

dudak peelingi nasıl yapılır koyu renk ruj

Peeling yapın

Öncelikle dudaklarınızı ölü derilerden arındırmak ve pütürlü görünümü engellemek için peeling yapılmalı. İster piyasada satılan dudak peelinglerinden, isterse evde kolayca tek kullanımlık hazırlayabileceğiniz peelingi uygulayabilirsiniz.

‘Dudak peelingi nasıl yapılır?’ adlı yazımıza mutlaka göz atın.

koyu renk ruj sürerken dudak nemlendirme

Nemlendirin

Daha sonrasında rujun güzelce yayılması ve daha pürüzsüz görünmesi için dudakları nemlendirmeliyiz. Dudak balmıyla dudaklarımızı nemlendirelim ve en az 10 dakika bekleyelim. Ruju sürmeden önce dudak balmını muhakkak silmelisiniz.

dudak kalemi koyu renk ruj

Dudak kalemi şart

Koyu renk rujlarda ya dudak kalemi ya da dudak fırçası kullanmalısınız. Dudak çizginizden temiz bir hat çekerek bir çerçeve oluşturmalısınız. Dudaklarınızı tamamiyle belirginleştirecek ve sürmeniz çok daha kolay olacaktır. Dudaklarınızda rujun daha kalıcı olmasını istiyorsanız, dudak kaleminizle boşluk kalmayacak şekilde dudaklarınızı doldurun. Koyu renk ruj sürme teknikleri aşamasında belkide en önemli detay bu. Rujunuza bir nevi zemin oluşturacaksınız.

koyu renk ruj dudak fırçası

Dudak fırçası kullanın

Eğer bulaştıracağınızı düşünüyorsanız, mutlaka bir dudak fırçası kullanın. Rujunuzu fırçayla sürmek en mantıklısı olacaktır. Üzerinden daha sonra rujla geçebilirsiniz.

Rujun kalıcı olmasını sağlayın

Ruju sürdükten sonra peçetenin en ince katını ayırın ve dudaklarınızın üzerine koyun. Daha sonra transparan bir pudrayla üzerinden pıt pıt hareketlerle geçin. Sonra rujunuzu bir kat daha sürün.

Bulaştıysa rötuş yapın

İnce uçlu bir fırçayla dudak çizginizin kenarlarından kapatıcıyla geçin. Böylelikle daha net ve keskin bir ruj çizgisi oluşturacaksınız. Koyu renk ruj sürerken bu aşamayı her seferinde uygularsanız çok daha düzgün bir görünüm elde etmiş olacaksınız.

Yorum Bırakın