Güzellik

Kırmızı ruj nasıl sürülür? | Mat ruj sürme teknikleri

Kırmızı ruj sürmek gerçekten dikkat gerektiren bir iş. Özellikle koyu renk rujlarda dudak kalemi olmadan ruju sürmek zor olabiliyor. Bu yüzden doğru adımları kullanmamız ve kusursuz bir görüntü sağlamamız çok önemli. Açık renk rujlarda olduğu gibi taşan ya da çizgisinden kayan ruju kolay silmemiz maalesef mümkün olmuyor. Bu yüzden ‘kırmızı ruj nasıl kullanılır?’ tüm detaylarıyla anlatacağız.

Kırmızı ruj kimlere yakışır?

Kırmızı ve bordo rujlar genellikle açık tenli kadınlara daha çok yakışır. Bunun nedeni ciltle güzel bir kontrast oluşturması ve daha ön plana çıkmasından kaynaklıdır. Beyaz tende özellikle kırmızı mat ruj çok hoş görünmektedir.

Kırmızı ruj nasıl sürülmelidir

Kırmızı ruj nasıl sürülür?

  • Öncelikle ruju sürmeden önce dudaktaki kabuklu görüntüyü, yani ölü deriyi temizlemek gerekiyor. Bunun için evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bir dudak peelingi ile dudaklarınızı pürüzsüz yapabilirsiniz. Daha sonra makyaja geçmeden önce dudakları nemlendirmek için bir balm kullanın. Ruju sürmeden önce bu balmı temizleyeceğiz.

 

  • Ten makyajınızı yaparken, fondöten ve kapatıcınızı uygularken, dudaklarınızın renksiz olması için kapatıcınızdan ya da fondöteninizden dudaklarınıza da sürün. Amacımız dudak rengini sıfırlamak ve dudak kalemiyle çok daha düzgün bir hat oluşturabilmek. Dudaklarınızı olduğundan daha dolgun göstermek istiyorsanız bu yöntemi özellikle uygulamalısınız. Kalemi dudak çizgisinden biraz daha dışarısından çekerseniz, dudaklar daha kalın gözükecektir fakat abartmamaya dikkat edin.

 

  • En önemli noktalardan biri dudakları çerçevelemek. Eğer rujunuza uygun bir dudak kaleminiz yoksa, dudak fırçanızı rujunuza sürerek kullanabilirsiniz. Tabii ki bu noktada daha dikkatli olmakta fayda var. Dikkatlice önce alt dudak çizginize hattı çizin, daha sonra üst dudağınızın ortasından başlayarak çizgiyi birleştirin. Kalem ile dudağınızı boyarsanız, rujun daha kalıcı olmasını ve daha kolay sürülmesini sağlarsınız.

 

Kırmızı ruj sürüldükten sonra dişlerinize bulaşabilir. Bunun için parmağınızla dudak içindeki fazla ruju silebilirsiniz. Eğer rujunuz dışarıya bulaştıysa, taşan ruju silmek için ya da dudak hattınızın daha keskin görünmesi için etrafına ince uçlu fırçayla kapatıcı sürebilirsiniz. Güzelce yayıp pürüzsüz bir görünüm sağlayın. Dudakların daha dolgun görünmesi için renksiz veya kırmızı bir gloss da kullanabilirsiniz.

Kırmızı mat ruj nasıl sürülür?

Mat rujlar içeriği açısından daha zor sürülür. Özellikle koyu mat ruj sürerken çok daha dikkatli olmak gerekir. Bunun için dudağınıza geceden daha yoğun bir nemlendirici balm sürerseniz, dudaklarınız daha yumuşak ve mat ruj için hazır olacaktır.

Yorum Bırakın