Dizi/Film Öne Çıkanlar

İşte 2015’in yeni yabancı dizileri – Yabancı dizi takvimi

Bu sene bomba gibi yeni diziler geliyor. Özellikle benim gibi yabancı dizi sevenler bu habere çok sevinecek 🙂 2015’in yeni yabancı dizileri izleyenlerden bakalım tam not alacak mı? Ben şu sıralar zaten yeni yabancı dizi arayışına girdim. Çünkü elimdekileri tüketmekle kalmayıp, tekrarlarını izler hale geldim. İşte bu yüzden bu haber en çok beni sevindirdi. Konularına baktığımda 2015’in yeni yabancı dizileri oldukça iyi gözüküyor. Hatta bir kaç tanesi yayına girmiş bile. Tabii izlemeden karar vermek olmaz, sabırsızlıkla bekliyorum 🙂

2015’in yeni yabancı dizileri :

agent carter

Agent Carter

Hem yönetici hem de bir gizli ajan olarak hayatını sürdürmesi gereken Peggy Carter’ın hikayesini anlatıyor. Benim en merakla beklediğim 2015’in yeni yabancı dizileri arasında yer alıyor kendisi. Carter, Marvel’in “Captain America” serisinden bir karakter, bu yüzden tanıdık gelmiş olabilir. Dizi ayrıca “Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.” serisiyle de benzerlik göstermekte.

empire

Empire

Hip-hop dünyasının önde gelen isimlerinden Lucius Lyon, zorlu bir geçmişi ardında bırakmış, önemli bir sanatçıdır. “Empire Entertainment” isimli müzik şirketinin CEO’su olan Lyon, ALS hastalığına yakalandığını öğrenir ve sektörden el etek çekmesi gerektiğine karar verir. Durumu ağırlaşmadan üç oğlundan birini tahtına oturması için yetiştirmeli ve servetine göz diken eski eşi Cookie’den kurtulmalıdır.

Better Call Saul

Better Call Saul

Breaking Bad spin-off’u. Breaking Bad’te Walter White ve Jesse’nin avukatı ve aynı zamanda suçluların bir numaralı adresi olan Saul Goodman odaklı olacak dizi bir “prequel” olacak. Yani Breaking Bad’teki zamanın daha öncelerine bir yolculuk yapacağız ve Saul Goodman henüz Walter ve Jesse ile tanışmamış olacak. Saul Goodman’ı bol bol mahkemelerde göreceğiz. 2015’in yeni yabancı dizileri arasında en beklenen bu dizi oldu sanırım.

American Crime Story

American Crime Story

Tıpkı American Horror Story gibi her sezon farklı konu ve karakterleri işleyecek dizi; Amerika tarihindeki en ünlü suçları ekranlara getirecek. Gerçek olaylar ile kişileri merkeze alacak dizinin ilk sezonu, 90’lı yıllarda ülkeyi hayli meşgul etmiş O. J. Simpson davasını ele alacak.

Bloodline

Bloodline

Florida’da bir otel işleten Rayburnler, yaşadıkları bölgenin halkı tarafından saygı duyulan, çağdaş bir Amerikan ailesidir. Ailenin yüz karası olan büyük oğul Danny, yıllar sonra geri dönünce onlar için sıkıntılı günler başlayacaktır. Zira Danny ailenin en karanlık sırlarını ve utanç verici geçmişini ortaya dökmekle tehdit eder. Posterinin üzerinde aile fertleri “Biz kötü insanlar değiliz, ama kötü bir şey yaptık” diyor.

The Last Man On Earth

The Last Man On Earth

Phil Miller ailesini çok seven ve bankadaki işinden nefret eden sıradan bir adamdı, ancak şimdi insanlığın son umudu! Dünyada kalan son insan olan Phil, gezegende bir canlı olduğunu daha fark eder. Bu iki yabancı, insanlığın kurtulması için tüm farklılıklarını göz ardı edecek ve işbirliği yapacaklardır.

Younger

Younger

40 yaşında bir kadın, eşiyle boşandıktan sonra iş aramaya koyulur. Abartılı bir makyajla 20’li yaşlarına döner ve bir şirkette asistanlık pozisyonu için çabalar. Hilary Duff ise, baş karakterimizin iş arkadaşlarından birisini canlandırır. Genç kızların 2015’in yeni yabancı dizileri arasından en çok istediği bu.

Allegiance

Allegiance

CIA uzmanı Alex O’Connor (Stenhouse), ailesinin bir zamanlar Rusya’ya çalışan ajanlar olduğunu öğrenir. Yakın zamanda, büyük bir terör olayını düzenlemekten tekrar aranırlar. 2015’in yeni yabancı dizileri arasında bu dizi de favori gösterilenlerden.

Battle Creek

Battle Creek

Dizinin ‘Breaking Bad’in yaratıcısı Vince Gilligan’ın elinden çıkacak olması bizi heyecanlandırıyor. Birbirine zıt kutuplar olan iki polis memurunun, Battle Creek, Michigan’daki suç olaylarıyla başa çıkmalarını izleyeceğiz.

Angie Tribeca

Angie Tribeca

Steve ve Nancy Carrell tarafından yapımcılığı üstlenilen dizi, Los Angeles Polis Departmanı’ndan Angie Tribeca’nın hikayesini anlatıyor. Lisa Kudrow, Alfred Molina ve Nancy Carrell gibi ünlü konuk oyuncuların yer alacağı belirtildi.

Yorum Bırakın