Güzellik

Hindistan cevizi yağı ne işe yarar? Nasıl kullanılır?

Hindistan cevizi yağı, yoğun nemlendirici ve güzel kokusu ile vücudunuzun her yerinde kullanabileceğiniz doğal bir üründür. Hem saçı güçlendirir ve maske görevi görür, hem de cildinizi nemlendirerek yenilenmesini sağlar.

Artık sadece aktarlarda değil, her yerde bulabileceğiniz hindistan cevizi yağının mutlaka doğal olanını tercih edin. Yani katı formda ve organik olması şart. Elinize aldığınızda da hızla eriyen bir yapıya sahip. Peki hindistan cevizi yağı ne işe yarar ve nasıl kullanılır?

hindistan cevizi yağı

Saçlarınız için en doğal maske

Hindistan cevizi yağından 1 çorba kaşığı alın ve saç diplerinizden başlayarak uçlara kadar yedirerek uygulayın. Bu maskeyi isterseniz bir gece saçınızda bekletebilir ya da 2 saat bekledikten sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Yıpranmış saçlarınıza bu uygulama ilaç gibi gelecektir.

Makyajınızı temizleyin

Özellikle gözlerinizdeki yoğun göz makyajını çıkarmak için gayet kullanışlı bir ürün. Bir pamuğu çok az ıslattıktan sonra gözlerinizi nazik bir şekilde temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu şekilde kirpiklerinizi de beslemiş olursunuz. Cilt tipiniz yağlıysa cildiniz için kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

Ellerinizi nemlendirin

Elleriniz mevsimlerden dolayı ya da çok yıprandığından dolayı eğer aşırı kuruduysa, hindistan cevizi yağının yoğun nemlendirmesi sayesinde elleriniz pamuk gibi olacaktır.

Vücudunuzu nemlendirin

Özellikle tavsiyemiz çatlaklardan korunmanız için kullanmanız. Hamileyseniz ve cildiniz çatlamaya elverişliyse, başka hiç bir ürün kullanmadan her gün gece yatmadan önce düzenli bir şekilde yağı karnınıza yedirerek masaj yapın ve bu şekil yatın. Kolay emilmeyecektir fakat nemlendirmesinden oldukça memnun kalacaksınız. Kurumuş vücudunuz ve bacaklarınız için de kurtarıcı bir üründür. Peeling sonrası cildinizi yumuşacık yapacaktır.

Yorum Bırakın