Moda

Güneş yanığı nasıl geçer? Neler kullanılmalıdır?

Güneş yanığı acısı hayatı zehir eden acılardandır, size günlerce işkence çektirir 🙁 Güneşin özellikle bu kadar acımasız olduğu zamanlarda, tatile giden insanlar maalesef bu sorunla karşı karşıya kalıyor. Güneş yanığı sorunuyla karşılaşmak istemiyorsanız, sadece tatilde veya denize giderken değil, her zaman bir koruyucu kullanarak dışarı çıkmalısınız. Güneş bronzlaşmayı sağlarken bir yandan da yanığa neden olmaktadır. Güneş yanığı sorunu yaşıyorsanız, öncelikle derhal bir doktora görünmelisiniz. Bunun dışında alternatif olarak bunları uygulayabilirsiniz:

– Güneş yanıkları vücudunuzun su kaybetmesine sebep olur. Bu yüzden mümkün oldukça sıvı tüketimi yapın. Bu aynı zamanda derinin iyileşme sürecini de hızlandıracaktır.

– Eğer güneş yanığı acısı dayanılmaz bir hal alırsa, düşük dozlu ağrı kesici kullanabilirsiniz. Yine de bilinçsiz ilaç kullanmamanızda fayda var.

– Buz tedavisi ağrılarınıza da, yanıklara da iyi gelir. Dikkat etmeniz gereken ise, buzu direk cildinizle temas ettirmemeniz. Bir beze sarıp öyle uygulamanız daha sağlıklı olur.

– Nemlendirici kremler, güneş yanığı kremleri veya yoğurt yanıkların hafiflemesini sağlar, rahatlatır.

– Yanığın olduğu bölgede su toplamış yerler var ise, bu bölgeyi önceden dezenfekte ettiğiniz bir iğneyle patlatabilirsiniz. Tabii acısına dayanabilirseniz 🙂

Yorum Bırakın