Moda

Gözleri büyük göstermek için nasıl makyaj yapmalıyız?

Gözleri büyük göstermek için makyaj hileleri

İri gözler her daim daha çekici gözükür. Özellikle yapılan makyajda en dikkat çekici bölge gözlerdir. Çünkü bakışlar kişinin ne anlatmak istediğini ifade eder. Gözleri büyük göstermek istiyorsanız, siz de makyajın gücünden faydalanıp istediğiniz dramatik ve etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Mutlaka göz şeklinize göre makyaj yapmalısınız. Yüz hatlarınızı ve göz şeklinizi tanırsanız, başarılı bir makyaj uygulaması yaparsınız.

Gözleri büyük göstermek için makyaj

Gözleri büyük göstermek için yapılabilecek makyaj hileleri

  • Küçük gözlü kadınların yaptığı en büyük hata, gözlerin iç kısmına koyu renk göz kalemi uygulamak. Gözler zaten küçük olduğu için, çekilen koyu renk kalem gözlerin sınırını belirleyerek olduğundan daha küçük bir göz görünümü sağlar. Bunu engellemek için mutlaka beyaz ya da nude tonlarda bir göz kalemini gözünüzün iç kısmına sürmelisiniz. Bu şekilde gözünüzün beyazıyla eşit görünerek daha aydınlık ve iri bir göze sahip olacaksınız.
  • Ten makyajı yapıldıktan sonra göz altlarınızı mutlaka bir ton açık bir kapatıcıyla kapatın. Aynı zamanda göz bazınızı da sürmeyi ihmal etmeyin. Bu şekilde gözleri daha belirgin hale getirmiş olursunuz.
  • Gözleri büyük gösteren makyaj için bu adım çok önemli. Koyu renk kalem işte burada devreye giriyor. Kirpik dibinizden itibaren beyaz kalemin dışını çerçevelediğinizde, gözleriniz daha iri gösterecektir. Hatta çektiğiniz kalemi far ya da far kullanmadan dağıtırsanız, dramatik ve buğulu bakışlar elde edersiniz.
Gözleri büyük göstermek için eyeliner nasıl sürülür?
  • Göz kapağınızın şekline göre ince hatlı fakat kuyruklu bir eyeliner çekerseniz, gözleri büyük ve çekik göstermiş olursunuz. Eyeliner sürerken mutlaka göz pınarınıza kadar sürmeye özen gösterin. Büyük göz makyajı için bu aşamayı sakın atlamayın.
  • Gözleri büyük göstermek için kaş şekillendirmek de çok önemli. Eğer dağınık ve ince bir kaş şekliniz varsa, mutlaka bir kaş farı ya da kaş kalemiyle kaşlarınızı toparlayın. Bu şekilde daha keskin bir kaş stili oluşturup göz kısmınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Küçük gözleriniz varsa ince kaşlardan kesinlikle uzak durun. Kalın ve doğal şekillendirilmiş kaşlar ile dikkati üzerinize çekin.
  • Kirpikleriniz her zamankinden daha dolgun ve gür görünmeli. Bu yüzden kirpiklerinize rimel sürmeden önce güzelce kıvırın. Daha sonra bol rimel uygulayın ve gerekirse doğal görünümlü takma kirpik takın. Alt kirpiklere de rimel sürebilirsiniz. Zayıf kirpiklere sahipseniz kirpik uzatma yöntemlerini deneyebilirsiniz.
  • Göz pınarlarınıza ışıltılı açık tonlarda bir far ya da highlighter (aydınlatıcı) sürerseniz, gözlerinize aydınlık bir görünüm katar ve daha canlı gözükebilirsiniz.

Yorum Bırakın