Sağlık

Göbek eriten egzersiz hareketleri

Yaz mevsimi artık yavaştan yüzünü göstermeye başladı. Baharın gelmesiyle kilolara veda etme zamanı da geldi. Özellikle göbek eriten egzersizler sizi fazlalığın yoğun olduğu göbek bölgesindeki yağlanmalardan kurtaracak ve eski formunuza kavuşacaksınız. Bunun için saatlerinizi ayırmaya gerek yok. Günde sadece yarım saat ayırmanız size çok iyi gelecek.

İşte Ebru Şallı’nın göbek eriten muhteşem hareketleri:

göbek eriten egzersizler 1

Öncelikle dizlerinizi şekildeki gibi bükün. Ellerinizi ensede birleştirin ve karnınızı mümkün olduğunca içeri çekin. Her nefes verdiğinizde başınızı dizlerinize doğru yaklaştırın. Bu hareketi yaklaşık 15 kere tekrarlayın.

göbek eriten egzersizler 2

Şimdiki hareketimiz bel bölgesini çalıştırmak için. Bunun için sırtüstü uzanın ve bacaklarınızı kaldırıp dizlerinizi bükün. Eller yine ensede, çene göğüsten uzakta. Sırayla bacaklarınızı teker teker nefes vererek başınıza doğru çekin. Bunu yaklaşık 12 kere tekrarlayın.

göbek eriten egzersizler 3

Bu sefer göbek bölgesini harekete geçirmeye çalışıyoruz. Göbek bölgesindeki yağ yakımını hızlandırmak için yine aynı pozisyona geçin. Bu sefer ellerinizi başınızın arkasına koyun ve bacaklarınızı dik pozisyonda uzatın. Nefes alın ve verirken başınızı ve dizlerinizi birbirlerine yaklaştırın. Bu hareketi de 12 kere tekrarlayın. Göbek eriten egzersizlerin en etkilisi bu harekettir.

göbek eriten egzersizler 4

Sırtüstü yatar pozisyona geçin. Bacakları tekrar dizlerden bükün ve nefes alın. Nefesinizi verirken karnınızı tekrar içine çekin ve dizinizi elinizle dış taraftan tutun. Diğer bacağınızı da göz hizasında tutun. Her nefesinizi verişte bacaklarınızı değiştirin. Bunu da toplam 12 kere tekrarlayın.

göbek eriten egzersizler 5

Sırtüstü uzanın ve bacaklarınızı aşağıda düz tutun. Karın tekrar içerideyken nefes alın ve bir bacağınızı düz bir şekilde dikey olarak yukarı kaldırın. Nefes verirken bacaklarınızı değiştirin. 12-15 arası bu hareketi tekrarlayın.

göbek eriten egzersizler 6

Oturma pozisyonunu alın. Daha sonra sırtınızı düzleştirin, kollarınızı birbirine paralel şekilde tutun. Dizlerinize bakar pozisyonu alın. Bu haldeyken nefes alın ve nefesinizi verirken kolları yanlara açıp geriye dönün. Tekrar ilk pozisyona dönüp, diğer yöne aynı pozisyonu tekrarlayın.

göbek eriten egzersizler 7

Şimdi sırtüstü tekrar uzanın. Bacaklarınızı dikey şekilde dümdüz halde yukarı doğru uzatın. Kollarınız yanda dik bir şekilde, siz karnınıza bakın. Ellerinizi yere vuruyormuş gibi değdirmeden nefesinizle beraber sallayın. Bu hareketi 15 kez tekrarlayın.

Yorum Bırakın