Güzellik

French oje (Fransız manikürü) evde nasıl yapılır?

Evet kızlar, bakımlı ve güzel tırnaklara kavuşmak için artık kuaföre para dökmeye son veriyoruz. Uygulayacağımız French oje, diğer adıyla fransız manikürü vazgeçemediğimiz bir tırnak modeli oldu. Günlük hayatta, iş hayatında ve şık davetlere giderken de kullandığımız bu tırnak modelini yapmak artık çok kolay. Siz de kuaförden çıkmış gibi görünen ellere kavuşun.

171381053

French Oje nasıl uygulanır?

Öncelikle bunun için tırnaklarımız biraz daha uzun olmalı. En önemli noktası çekeceğimiz beyaz şeritin dümdüz ve çizgisinin keskin bir şekilde olması. Bunun için eczanelerde, internet ortamında, mağazalarda satılan french oje için satılan manikür setleri de işinizi görür. Bu setlerde tırnak ucuna yapıştırılan şerit etiketler oluyor. Bunu tırnağınıza yapıştırıp daha düz bir çizgi çekmenizi kolaylaştırabilirsiniz.

French oje sürümüne başlamadan önce tırnaklarınızdaki bütün oje kalıntılarını temizleyin. Daha sonra ılık sabunlu suya ellerinizi koyun ve 10 dakika bekletin. Yumuşayan tırnak etlerinizi geriye doğru itin. Tırnaklarınızı uç kısımlarını istediğiniz şekilde küt veya yuvarlak biçimde törpüleyin. Ben daha küt kesimi french ojeye yakıştırıyorum.

185280948

Şimdi ellerinizi güzel bir el kremiyle nemlendirin veya yağ sürün, burada tercih sizin. Daha sonra iki ton beyaz ojelerimizi alalım. Koyu beyaz ojeyi tırnak uçlarımıza şerit halinde sürelim. Dilerseniz iki katta uygulayabilirsiniz. Ardından tamamen kuruması için bir süre bekleyelim. Bahsettiğim diğer açık beyaz oje yerine uçuk tonda bir pembede kullanabilirsiniz. Ben o rengi de çok yakıştıyorum. Ojeyi de üstüne bir kat geçtikten sonra tekrar kurumasını bekleyelim. İsterseniz bir kat daha geçebilirsiniz, bu sefer uçlardaki beyaz rengin görünürlüğü azabilir, ben pek tercih etmiyorum. En son kat olarak parlatıcıyı da sürüp sabitleyelim ve tekrar kurutalım.

French oje sürerken dilerseniz kendi tarzınıza göre şekiller de yapabilirsiniz. Simler, küçük benek ojeler tırnaklarınıza farklı bir hava katabilir. Videoda French oje sürmenin en kolay hali anlatılıyor. French oje uygulamasının farklı kolay taktiklerini siz de uyguladıkça keşfedeceksiniz 🙂

Yorum Bırakın