Güzellik

Far nasıl kullanılır? Teknikleri nelerdir?

Göz makyajlarının olmazsa olmazı tabiki farlardır. Gözleri ışıl ışıl ve belirgin yapan farlar çoğu kadının vazgeçilmezidir. ‘Göz farını nasıl kusursuz sürerim? Kolay sürüm teknikleri nelerdir?’ diyorsanız bu yazımda sizlere göz farının en önemli detaylarını paylaşacağım.

Renk Dengesi

Ela gözler far kullanımı için mükemmeldir. O gözlere her göz farı rengi kullanılabilir ve oldukça şık durur. Ama diğer renkte ki gözlerin far rengi seçimini oldukça dikkatli yapmaları gerekir. Mesela yeşil gözlere sahip biri yeşil far sürerse o güzel gözlerin rengini kapatır. Ama bordo, mürdüm renkleri yeşil gözlerini ortaya çıkaracaktır 🙂

Fırça

Farların içinde zaten küçük fırçaları olur. Ama benim önerim o fırçaları değil de far sürmek için özel olarak üretilen doğru bir fırça kullanmanız. Çünkü küçük fırçalar gözlerinizde hem ışıltı yaratmaz hem de makyajınızı dağıtabilir.

Karıştırma

Farınıza özel fırçanızı da aldınız. Ama hala nasıl süreceğim diyorsanız karıştırma fırçaları tam size göre. Birden çok far rengi kullandığınızda bu fırçalar renklerin karışmasını sağlayacak ve size doğal bir görünüm kazandıracak.

Göz altlarına far

Göz altına ince bir far sürümü sizi daha canlı gösterecektir. Kalın sürmemeye dikkat edin, kalın sürülürse gözler yorgun görülür. Özellikle de kırmızı far sürümünden kaçın.

Maskara

Dolgun kirpikler istiyorsanız maskara sürmeniz kesinlikle gerekli. Böylelikle sadece gözleriniz değil kirpikleriniz de ışıldayacak. Önerim markası belli olmayan, kalitesiz maskaralardan uzak durmanız. Böyle maskaralar kirpiklerinizin dökülmesine sebep olur. Maskara ayrıca kirpiklerinizi de besler.
Simli far

Kendi göz renginize uygun farınızı seçtiniz. Fakat dikkat edilmesi nokta şu ki simli farlardan uzak durmalısınız. Simli farlar gözlerdeki kırışıklığı daha da belli eder. Kırışıklarınızı kapatmak imkansız olur.

Yorum Bırakın