Güzellik

Eyeliner nasıl sürülür? Kolay eyeliner sürme tekniği

Eyeliner çoğu kadın için makyajda olmazsa olmazdır. İster gece makyajında, ister gündüz makyajında olsun, eyeliner gerçekten makyaja daha bir seksilik katıyor. Her kadın şüphesiz hala bu konuda sıkıntı yaşıyordur. Çünkü bunun için gerçekten kusursuz bir sürüm gerekiyor ve alıştıktan sonra sürümü daha çok kolaylaşıyor. Bu işi kavradıktan sonra göz yapınıza göre eyeliner sürümünü artık keşfediyorsunuz ve ona göre uyguluyorsunuz. Ben de bugün sizlere kolay sürümünü aşama aşama anlatacağım. Yeni başlayanlar için oldukça yararlı olacağına eminim 🙂

maxresdefault

 

Eyeliner nasıl sürülür?

– Öncelikle göz bazınızı uygulayın.

Eyeliner sürümünü biraz daha kolaylaştırmak istiyorsanız, önce beyaz bir göz kalemiyle ya da concealer ile denemeler yapın. Yanlış yaptığınızda silinebilirliği daha kolay olacaktır. Hem deneme yapmış olacaksınız, hem de düzgün bir çizgi çektiğiniz zaman eyelinerla onun üzerinden geçip istediğiniz görüntüyü elde edebileceksiniz. (Bu da ufak bir tüyo olsun)

– Kuyruğun ne kadar uzun olacağına karar verin. Bu biraz da göz yapınıza bağlı.

– Ben genellikle alt kirpiğimin bitiş çizgisiyle kaşlarımın bitişine doğru bir orantı ile sürüyorum. İstediğim eyeliner kuyruğunu elde edebiliyorum. Siz de bunu deneyebilirsiniz ya da direk kirpik bitimini devam ettirebilirsiniz. Bu da eyelinerınızın ne kadar yukarda ve aşağıda olacağı ile alakalı.

– Kalem formda eyeliner tercih ediyorum ama siz jel ve kesik uçlu bir fırçayla da mükemmel bir eyeliner çekebilirsiniz. Hem daha kalıcı olur, hem de sürümü daha kolay olur.

– Gözünüzün başlangıç yerinden başlayıp istediğiniz kolaylıkta eyelinerınızı sürün ve güzel bir kuyrukla tamamlayın.

 

9bWViIsHjNqMfaeSQIkp14VQ

Yorum Bırakın