Kendin Yap

Evde krem deodorant yapımı

krem deodorant yapımı

Özellikle yaz aylarında maalesef oldukça fazla terleriz. En iyi deodorantın bile gün sonuna kadar dayanabildiği söylenemez. Toplu taşıma araçlarında ise sürekli ter kokusundan muzdarip oluruz. Çünkü deodorant kullanılsa bile, o ter kokusu çoğu zaman bastırılamaz boyutta olabiliyor. Piyasada satılan roll on ve sprey formundaki deodorantlardan ise çoğu kişi ne yazık ki memnun değil. Şu sıralar krem deodorant kullanımı ise bayağı yaygınlaştı fakat ne kadar sağlıklı olduğu da çok sorgulanan konulardan biri.

krem deodorant nasıl yapılır

Piyasada bunun için satılan deotak krem deodorant mevcut. Deotak krem deodorant kullanan bazı kadınlar bu üründen çok memnun, bazıları ise koltuk altlarında beze gibi dokular oluşturduğunu söylüyor. Bu yüzden size evde krem deodorant yapımından bahsedeceğim. Hem bereketli, hem de her şey neredeyse organik olduğu için güvenle uygulayabilirsiniz. Yaptığımız krem deodorantı isterseniz daha az yapabilir, fazla bekletmeden kullanabilirsiniz. Bu krem deodorant yapımı gerçekten çok basit. Her duştan sonra uygulamanız bile kesinlikle yeterli olacaktır.

Malzemeler

2 yemek kaşığı karbonat
2 yemek kaşığı organik mısır nişastası
3 yemek kaşığı katı organik hindistan cevizi yağı
15 damla limon ağacı tohumu yağı

Yapılışı: Bir kasede karbonat ve mısır nişastasını karıştırın. Daha sonra eritilmemiş halde olan organik hindistan cevizi yağını ekleyin ve krem hale gelene kadar kaşıkla ezerek karıştırın. Limon ağacı tohumu yağı çok hoş bir koku katacaktır. İsterseniz daha fazlada ekleyebilirsiniz. Kıvamını bozmamaya dikkat edin. Daha sonra kapaklı küçük bir kaba koyun. Yaz ayında yapıyorsanız buzdolabında saklamanızda fayda var.

Yorum Bırakın