Kendin Yap

Evde BB krem nasıl yapılır? BB krem nedir?

Cilt tipinize uygun, her zaman kullandığınız malzemelerle BB kreminizi evde kendiniz yapabilirsiniz. Peki BB krem nedir? Günlük hayatta rahatlıkla fondöten yerine kullanabileceğiniz, hafif yapıda bir üründür. Cillteki renk eşitsizliğini sağlar, az derecede kapatıcılık verir fakat cildinizde asla bir ağırlık ya da kuruma yapmaz. Her gün fondöten kullanmanızı önermeyiz, bu yüzden piyasada satılan BB kremlerden alabilir ya da evde kendi cildinizin yapısına uygun, daha yağlı veya yağsız bir BB krem yapabilirsiniz.

evde bb krem nasıl yapılır bb krem nedir

İşte kolay BB krem yapımı

Malzemeler: 1 tatlı kaşığı fondöten ya da göz kararı pudra, Yarım tatlı kaşığı güneş kremi ve 1 çay kaşığı nemlendirici krem

Yapılışı: Bir kabın içerisine bütün malzemeleri alın ve güzelce karıştırın. İşte bb kreminiz hazır. Fondöteniniz eğer koyu geliyorsa daha az ekleyebilir ve rengini açabilirsiniz. Bu sayede kullanmak istemediğiniz ya da bitmek üzere olan pudralarınızı da değerlendirebilirsiniz. Cildinizde gün boyunca duracak ve nemlendiriyor olacak. Cildiniz eğer yağlı ise içine biraz pudranızdan kazıyıp koyabilirsiniz. Bu şekilde pudralı bir fondöten gibi BB kremin cildinizde oynamamasını sağlayacak fakat yapısı biraz daha yoğun olacaktır.

Yorum Bırakın