Kendin Yap

Eski kot pantolonunuzdan kot şort yapın (DIY Jeans to Shorts)

Giymekten sıkıldığınız, rengini beğenmediğiniz, ya da eskiyen kotlarınız varsa bu yazımız tam sizlik! Eski kotlarınızı atmak yerine, dışarıda oldukça yüksek rakamlara satılan kot şortu kendiniz yapabilirsiniz. Belki de çoktan denemişsinizdir bile 🙂 Kot şort giyimi rahat ve güzel kombinlendiğinde müthiş derecede şık duran bir giysi. Çeşitli kesimlerle, ekleyeceğiniz farklı kumaşlarla ya da taşlarla daha şık bir hale getirmek sizin elinizde.

İşte adım adım kot şort yapımı:

– Öncelikle kot pantolonunuzu üzerinize giyin, böylelikle ölçü almak daha kolay olacaktır. Daha sonra sabun veya beyaz bir göz kalemi yardımıyla istediğiniz boyda resimdeki gibi kotun üzerinden çizin.

Ekran Alıntısı

– Pantolonu düz bir zemine koyun ve çizdiğiniz çizgi boyunca keskin bir makasla düzgünce bir kesim yapın. Kestiğiniz tarafı diğer tarafın üzerine getirin ve aynı şekilde diğer bacağı da kesin. Kot şort neredeyse hazır!

2              3

– Uçlarındaki ipleri ellerinizle yavaşça çıkarın. Bunun için bir cımbızdan da yardım alabilirsiniz. Kot şort oldukça doğal bir görünüm kazanacaktır. İster böyle kullanın, ister resimdeki gibi kıvırarak kullanın. Seçim sizin 🙂 Bu yöntemle birden fazla kot şort yapabilir, zevkinize göre dizayn edebilirsiniz.

 

4        5                                                            6

Yorum Bırakın