Güzellik

En iyi kapatıcı markaları (Mac ve Bobbi Brown)

Kapatıcı bir makyajın olmazsa olmazlarındandır. Özellikle yüzünüzde sorunlu bölgelere sahipseniz, kapatıcı bir nevi kurtarıcı görevini üstlenir. Özellikle yaz aylarında fondöten kullanmayı bırakıp, sadece kapatıcı ile kusurlu bölgeleri kamufle etmek çok daha iyi olacaktır. Bir de göz altı morluklarından muzdaripseniz, ne dediğimi daha çok anlayacaksınız 🙂

Bu yüzden dünyada en başarılı kapatıcı ürünlerini sizlerle paylaşmak istedim. Bunlar test edilip tarafımdan onaylanmıştır 🙂 Cilt tipinizi de göz önüne alarak gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
– Mac Pro-Longwear Concealer

Kendisiyle aşk yaşayan arkadaşlarım var 🙂 Zira yaşanmayacak gibi de değil. Kapatıcılığı çok yüksek ve kalıcılığı da bir o kadar başarılı olan bu kapatıcıya bayılacaksınız. Bu ürün gerçekten verdiğiniz paranın hakkını veriyor. Cilt tipinize uygun bir çok renk seçeneği de mevcut. Özellikle göz altı morlukları sorunu yaşayanlara şiddetle tavsiye edebileceğim bir kapatıcı. Nemlendirilmiş bir göz çevresinde daha başarılı olduğu da bir gerçek. Üstünden transparan bir pudrayla geçtiğinizde kapatıcı gün bitimine kadar yerinden oynamayacaktır. Mac Pro-Longwear Concealer’ın fiyatı ise yaklaşık 55 Lira.

 

mac pro long wear concealer
– Bobbi Brown Corrector

Evet yanlış okumadınız, concealer değil corrector. Correctorlar göz altındaki morlukları tam anlamıyla siler. Bu yüzden concealerlar correctorların üzerine uygulanır ve ekstra bir kapatıcılık sağlar. Corrector daha bir kremsi yapda olurlar. Bobbi Brown Corrector da bu konuda gerçekten başarılı bir ürün. Yapısı ilk denediğinizde kapatıcı size pudramsı gelebilir. Ama daha sonra kremsi bir yapıya dönüşüyor. Bunu parmaklarınızla uygulamak daha başarılı bir sonuç elde etmenizi sağlar. Çünkü ürünün parmaklarda ısıtılarak uygulanması gerekiyor. Bobbi Brown Corrector’ın fiyatı ise son aldığımda 70 Lira idi.

BBcorrector1

Benim favori kapatıcı ürünlerim bunlar, sizler hangi ürünleri kullanıyorsunuz? Yorum olarak bırakırsanız sevinirim 🙂

Yorum Bırakın