Güzellik

En iyi fondöten markaları

Makyajın en temeli kesinlikle iyi bir fondötendir. Kusursuz görünmek ve ciltteki kusurları kapatmak için cildinize en uygun fondöteni seçmelisiniz. Maalesef çoğu kadın yanlış fondöten seçimi yapmakta. En büyük sorunda burdan kaynaklanıyor. En iyi fondöten, en pahalı fondöten değildir. Fondöten kriteriniz bu olmamalı. Cilt renginden iki ton açık veya koyu sürülen fondöten, yüzde kalıp gibi duruyor ve oldukça itici duruyor. Bu yüzden doğru fondöten seçimi çok önemlidir. Fondöten seçerken cildinizin tipine göre de seçmek çok önemli. Arkadaşınıza çok yakışan ve cildini irite etmeyen bir fondöten sizde ters tepki yaratabilir. Bu yüzden cildinizde kaybolan, bütünleşen bir fondöten arayışında olmalısınız.
– Cildiniz çok yağlı ise yağ içermeyen mat bitişli fondötenleri tercih etmelisiniz. Böylelikle yüzünüzdeki dengeyi sağlamış olursunuz.

– Kuru bir cilde sahipseniz, nemlendirici yönünden zengin bir fondöten kullanmalısınız. Piyasada ‘hydrating’ içeren fondötenler sizin için ideal olacaktır.

– Karma bir cildiniz varsa, kremli toz fondötenler kapatıcılık açısından da size ideal olacaktır. Mineral fondötenler de bu cilt tipine uygundur.

İşte en çok beğenilen fondötenler (en iyi fondöten markaları)

– Bobbi Brown Moisture Rich Fondöten

15 SPF ile cildinizi hem güneşten koruyor hem de nemlendiriyor. Bu yüzden kuru ciltler için özellikle ideal bir fondöten

en iyi fondöten

– Mac Studio Fix Fluid Fondöten

Kapatıcılık konusunda oldukça başarılı bir fondöten. Pudralı yapısı sayesinde ciltteki yağı emip parlamayı yok ediyor. Mat bir bitiriş sağlıyor ama cildinize donuk bir görünüm katmıyor. Ayrıca içinde 15 SPF barındırıyor. En iyi fondöten markası Mac olarak gösterilmekte.

en iyi fondöten

– Estée Lauder Double Wear

Bu fondöten ufacık bir miktarında bile mükemmel bir kapatıcılık sağlıyor. Yüzün tonunu inanılmaz eşitliyor. Pütürlü görünümde asla değil ve kalıcılığı uzun süre sağlıyor. Özellikle gece makyajları için birebir.

en iyi fondöten

– Maybelline Affinitone Super Stay 24H

Bu fondötenin kalıcılığı ise bir harika. Üstelik fiyatı da diğer fondötenlere göre oldukça uygun. Maybelline bu fondötenle piyasaya harika bir giriş yaptı. Suya ve tere dayanıklılığı sayesinde en çok tercih edilen ve en iyi fondöten markalarından biri oldu.

 

en iyi fondöten

Yorum Bırakın