Dizi/Film

Dünyada yasaklanan korku filmleri listesi – Gösterimi yasak filmler

Korku filmleri kimi zaman gerçekten korkutucu olabiliyor. Bazen de izlediğinize pişman olabiliyorsunuz. Çünkü her izlediğiniz korku filmi kişinin beklentisini karşılayamayabiliyor. Bazılarının efekt açısından inandırıcılığı kalmıyor, bazıları ise bu kadarı da abartı dedirtebiliyor. Ama öyle yasaklanan korku filmleri var ki, yayınlanması bile her türlü engellenmiş filmler bunlar. Gösterimi yasak filmler listesi isimlerinden bile insanı ürpertebiliyor. Bazı korku filmleri 60 ülkede yasaklanmış filmler, bazıları ise en rahatsız edici film kategorisinde birinci. Çoğu film bir çok ülkede hala yasaklanmış halde.

İşte en merak edilen yasaklanan korku filmleri listesi :

Dünyada yasaklanan korku filmleri listesi

yasaklanan korku filmleri

The Last House on the Left

İki kız doğum günü kutlamak için bir konsere giderler. Gitmeden önce esrar bulmak için şehre giderler fakat burada dengesiz bir grup kızları kaçırır. İlk film 1972’de çekildi, fazla korkunç bulundu ve ikincisi 2009’da tekrar çekildi.

Mikey (1992)

Bu film bir çok ülkede yasaklandı. Konusu iki çocuğun bir bebeğe akılalmaz işkenceler etmesi ve öldürmesi. Film izleyenleri çok kötü etkilediği için yasaklanan korku filmleri listesinde yer alıyor.

Saw (Testere)

Testere filmi bir çok filmde beğeniyle izlendi fakat serinin son filmi rahatsız edici filmler kategorisine sokuldu. Dizi Almanya’da yasaklanmış filmler listesinde.

Flesh for Frankenstein – Frankenstein’a Vücut

Sinemada 1973 yılında gösterime girdi ve çok sayıda ülkede yasaklandı. Şimdilerde +18 sınırıyla yasağı kaldırıldı. Frankenstein’ın dehşet verici kesme sahneleri insanları kötü etkiledi.

Cannibal Holocaust – Yamyam İşkencesi

Bir belgesel ekibi Amazonlara yamyamları çekmek için gider. Gitmeleriyle cinayetlerin arkası kesilmiyor. Vahşice ölüm sahneleri seyircileri rahatsız ettiği için dünyada yasaklanan korku filmler arasında yer aldı.

Land of The Dead – Ölüler Ülkesi

Normal bir zombi filmi olsa da, Ukrayna filmi sakıncalı bulup yasaklanan korku filmleri listesine ekledi.

The Texas Chainsaw Massacre – İnsan Eti

Bir grup gencin seyahate çıkması ve garip bir ailenin bulunduğu yere tesadüfen uğramasını konu alıyor. Şiddet içeriği çok fazla olduğu için film İzlanda ve Fransa’da yasaklandı.

The Evil Dead – Şeytanın Ölüsü

Filmde gençler haftasonu tatilini geçirmek için bir kulübeye giderler. Kulübede bir mahzende ölülerin kitabını ve bir ses kaydını bulurlar. Ses kaydını çaldıklarında farkında olmadan iblisleri uyandırmış olurlar. Film korku dolu sahnelerinden dolayı gösterimi yasak filmler kategorisine girdi.

The Exorcist – Şeytan

Bir kız çocuğunun bir varlık tarafından ele geçirildiğine inanılır. Annesi kızını kurtarmak için iki papazdan yardım ister. Şeytan çıkarma sahneleri etkileyici olduğu için film bazı ülkelerde yasaklanmıştır.

Salo or The 120 Days of Sodom (Sodom’un 120 Günü)

4 psikopat adam 18 genç çocuğa 120 gün boyunca fiziksel, mental ve cinsel olarak işkence eder. İzleyenlerin kanını donduracak kadar ürperten film, yasaklı filmler arasında yerini almıştır.

Eaten Alive

Filmin konusu yamyamlar. Film aşırı derecede vahşet içerikli. Yamyamlar tüm yakaladığı beyazları acımadan çiğ çiğ yiyorlar.

Sadomania

Yeni evlenmiş bir kadın hiç işlemediği bir suç yüzünden cezaevine girer ve orada akla hayale sığmayacak işkencelere uğrar. Bu yüzden film 61 ülkede yasaklanmıştır.

Scum – Alçak

Film İngiliz ıslah evinde geçen bir hikayeyi anlatıyor. Tecavüz ve şiddet içerikli olduğu için dünyada yasaklanan filmler kategorisine girdi. Film tekrar yapıldı fakat yasaklılar listesinden çıkamadı.

Spit on Your Grave – Mezarına Tüküreceğim

Bir kadının bir kaç psikopat genç tarafından cinsel tacize ve işkenceye uğramasını konu alıyor. Daha sonra kadının aynı şekilde onlardan vahşice intikamını almasıyla son buluyor. Dizi İrlanda, Ukrayna, Kanada ve Batı Almanya’da yasaklandı.

Not: Bu dizileri izlemenizi önermeyiz.

Bir de bu yazımıza göz atın: ‘En iyi korku filmleri listesi’

Yorum Bırakın