Güzellik

Doğal makyaj nasıl yapılır? (No makeup ve gündüz makyajı)

Doğal makyaj denilince aklınıza ne geliyor? Biz kadınlar her zaman bakımlı görünmek isteriz fakat makyaj için sürekli vakit ayırmak biraz zor gelir. Makyaj yapmadığımız anlarda ise kendimizi bitkin ve enerjisiz hissederiz. Bunun için sadece ufak dokunuşlar yeterlidir. Solgun ve makyajsız görünmemek sizin elinizde. Bir kaç makyaj tüyosuyla, yüzünüze ağır makyaj ürünleri sürmeden, taptaze görünebilirsiniz. Kimse sizin makyaj yaptığınızı anlamayacak, aynı zamanda cildinizi yıpratmamış olacaksınız. Şu sıralar no makeup akımı çok fazla. Youtube videoları izliyorsanız mutlaka bu akımdan haberdarsınızdır.

doğal makyaj nasıl yapılır no makeup

Peki doğal makyaj (no makeup) nasıl yapılır? İşte doğal makyaj teknikleri
 • Bu makyajı günlük hayatta da kullanabilirsiniz. Her zaman ağır makyaj yapıp cildinizi yormaya ve yıpratmaya gerek yok. Önemli olan cildinizdeki kusurlu gördüğünüz noktaları kapamak ve daha iyi hissetmek.
 • Cildinizi mutlaka temiz tutun. Kendi cilt tipinize uygun yüz temizleme jelinizle her gece özellikle cildinizi temizleyin ve gün içinde tıkanmış gözeneklerinizi arındırın.
 • Kuru ciltler özellikle nemlendirmeyi aksatmamalı. Kuru cilt, yaşlanmaya meyilli cilttir, hemen kırışır. Kremin cilt tarafından emilmesini beklemelisiniz, bu yüzden gece krem sürüp yatmanız daha iyi olacaktır.
 • Dışarı çıkarken güneş koruyucusu sürmeyi ihmal etmeyin. Güneşin zararlı ışınlarından mutlaka korunmalısınız. Eğer kullandığınız BB veya CC krem SPF içerikliyse, ayrıca sürmenize gerek yok.
 • Kaşlarınız eğer yeterince dolgun değilse, makyaj yapacak vaktiniz yoksa, sadece kaşlarınızı doldurup dışarı çıkabilirsiniz. Bu bile sizin görünümünüzü bir hayli değiştirecektir.
 • Günlük makyajda fondöten yerine BB krem ya da CC krem kullanın. Amacınız sadece renk eşitliği olsun. Kendi teninize uygun bir BB krem kullanırsanız, yüzünüzde yok gibi durur. Koyu ya da açık renk kullanırsanız, doğal olmaktan çıkıp maske gibi bir görünüm elde edersiniz.
 • Yağlı bir cildiniz varsa transparan pudra sizin kurtarıcınız olacaktır. Sadece çabuk yağlanan bölgelere transparan pudra uygulayın. Böylelikte pudralı bir görüntü oluşmayacak ve cildinizdeki yağın emilmesini sağlayacaksınız.
 • Doğal makyaj sırları isterseniz kesinlikle rimel kullanın deriz. Rimel kirpiklerinize uzunluk ve dolgunluk katıp, size doğal bir görünüm kazandıracaktır. Aynı zamanda bakımlı gösterecektir. Rimel sürmeye bile vaktiniz yoksa kirpiklerinizi kıvırın yeter!
 • Şeftali ya da pembe bir allık, hele ki hafif ışıltılıysa, size taptaze bir canlılık katacaktır. Sadece elmacık kemiklerinize sürmeniz yeterli.
 • Dudaklarınız için renkli bir dudak balmı kafi. Biraz daha özen göstermek isterseniz, gloss veya daha açık tonlu bir ruj tercih edebilirsiniz.
 • Eğer göz altınızda koyuluk ve mor halkalar varsa, somon rengi bir corrector, üzerine çok az parmaklarınızla bir kapatıcı uygulamak yeterli olacaktır. Önemli olan fazla abartmadan sadece biraz kapatıcılık vermek.

Yorum Bırakın