Güzellik

Cilt lekeleri nasıl kapatılır? Yüzdeki lekeleri yok etme

cilt-lekeleri-nasıl-kapatılır

Ciltte kimi zaman mevsimlere ya da dönemsel durumumuza bağlı lekeler, kızarıklıklar oluşabiliyor. Özellikle yaz aylarında güneş lekelerimiz daha çok belirginleşiyor. Cilt lekeleri tedavisi kimi zaman işe yaramasa da, en azından yüz lekelerini kapatmak için makyajın gücünden yararlanabiliriz.

cilt lekeleri nasıl kapatılır 2

Cilt lekeleri nasıl geçer?
  • Öncelikle ‘cilt lekeleri neden oluşur?’ onu öğrenelim. Cilt lekeleri genellikle güneşin zararlı ışınlarından ya da sivilce sonrası kalan izlerden dolayı oluşur. Bunun için öncelikle bir doktora görünmeli, daha sonra günlük olarak gerekli koruyucu ürünleri kullanmalıyız. Bunun için dışarı çıkmadan muhakkak güneş kremi sürmeliyiz. En çok şikayet edilen konu ciltteki kahverengi lekelerdir. Haftada bir peeling yapmalı ve cildimizi güzelce nemlendirmeliyiz.
  • Mutlaka makyajınızı sabitleyecek bir makyaj bazı kullanmalısınız.
  • Daha sonrasında lekelerin olduğu bölgelere corrector (renk düzenleyici) kullanmalıyız. Bu cildimizdeki renk eşitsizliğini dengeleyecek ve kapatıcının etkinliğini arttıracaktır.
  • Fondöteni asla kat kat kullanmayın. Cildinizi yaşlanmış ve yorgun göstermek istemezsiniz. Doğal bir cilt görünümünden uzaklaşmış olursunuz.
  • Kapatıcıyı tampon hareketlerle lekelerin olduğu yere uygulayın. En iyi uygulama süngerle yapılır. Mutlaka fondötenden sonra kapatıcıyı uygulayın, çünkü kapatıcıyı dağıtabilirsiniz. Ağır lekeleriniz varsa kapatıcıyı bir iki ton açık kullanın. İsterseniz parmak ısısıyla da kapatıcıyı yayabilirsiniz.
  • Sivilce lekeleri için corrector paletinden yeşil rengi kullanmanız önemli. Rengi nötrlemiş olacaksınız. Kahverengi lekeler içinse paletteki somon rengini kullanmalısınız. Kapatıcıyıda kullandıktan sonra transparan pudrayla üzerinden geçin.

‘Türk kahvesi maskesi nasıl yapılır?’ adlı haberimize mutlaka göz atın

Yorum Bırakın