Moda

Çil tedavisi nasıl yapılır? İşte çillerden kurtulmanın yolları

Çil öyle bir şey ki; olmayanın deli gibi istediği, olanın da kurtulmak istediği 🙂 Eğer siz de çillerinizden kurtulmak istiyorsanız, işte size bir kaç öneri…

Herkesten-farki-cilli-olmasi_1344140201

Özellikle açık tenli insanlarda olan, yazın sayılarında ve büyüklüklerinde artış olan çiller, özellikle yüzde ve dekolte bölgesinde yoğunluk gösterir. Çil konusundan muzdarip olan kişiler güneşten muhakkak kaçınmalı ve güneş koruyucusu olmadan dışarı çıkmamalıdır. Uzmanlar çillerden kurtulmak isteyenlere kimyasal peeling ve lazer tedavisi öneriyor. Bu yöntemlerle hem çillerin rengini açabilir, hem de boyutlarını küçültebilirsiniz. Araştırmalarıma göre lazer tedavisiyle çillerden kurtulanlar daha fazla.

Çillerin en büyük düşmanı ise limon suyu. Eğer çillerinizden kurtulmak istiyorsanız limon suyunu her temizlik sonrası cildinize sürmelisiniz. Aynı zamanda yağlı cilde sahipseniz bu yöntem cildinize çok iyi gelecektir. Başka bir yol ise keten tohumu mucizesi. Bir yemek kaşığı keten tohumunu kaynatın ve soğuduktan sonra çillerinizin üzerine pamukla sürün. 20 dakika beklettikten sonra bol su ile yüzünüzü yıkayın. Keten tohumu çiller üzerinde bir peeling etkisi gösterecektir.

Yorum Bırakın