Yaşam

Buzdolabı nasıl temizlenir?

Buzdolabı temizliği çok önemlidir. Çünkü buzdolabında saklanan yiyecekler bakteri üretebilir. Bu yüzden buzdolabının hijyen olması büyük önem taşır. Buzdolabı temizlenirken bir çok hata yapılmakta. Ben de bu yüzden en doğru temizlik yöntemlerini sizinle paylaşıyorum. Bu bilgiler mutlaka işinize yarayacak ve oluşan farkı göreceksiniz.

– Öncelikle buzdolabının fişi çekilmeli ve içindeki bütün gıdalar boşaltılmalıdır. Bulaşık süngeriyle temizlik yapmak en sağlıklısı olur. Raflar portatifse şayet çok az miktarda çamaşır suyuyla raflar temizlenir ve güzelce durulanır. Çünkü çamaşır suyu tehlikeli bir madde olduğu için mutlaka arındırma işlemi düzgün olarak yapılmalıdır.

buzdolabı temizliği

– Daha sonra sebzelik kısımları temizlenir. Yine ayn yöntemle temizlik yapılabilir. Ama bu sefer daha hassas bir şekilde temizlik yapılmalıdır. Çünkü bu kısım direk sebzelerle temas olduğu için çamaşır suyundan uzak durulmalıdır.

– Buzluğun temizlenmesi en zor olanıdır. Buzlar tamamen eridikten sonra aynı şekilde temizlik yapılır. En son silme işlemini sirkeli suyla yapabilirsiniz. Böylelikle raflar daha parlak duracak ve daha duru bir temizlik olacaktır. Buzdolabı 2-3 ayda bir mutlaka temizlenmelidir.

Yorum Bırakın