Güzellik

Burnu küçük göstermek için yapılabilecek makyaj hileleri

Çoğu insan maalesef ki burnundan memnun değil. Ya daha uzun ya da daha tombul olmasından şikayetçi. Çünkü herkesin burun şekli aynı ölçülerde değil. Estetik yaptırmaktan korkanlara ya da karşı olanlara bugün muhteşem bir tüyo vereceğiz.Burnu küçük göstermek için estetik yaptırmanıza gerek yok. Yapacağınız makyaj hilesiyle burnunuzu istediğiniz görünüme sokabilirsiniz. Göz yanılması sayesinde burnunuzda istediğiniz kısmı öne çıkarıp, istemediğiniz bölgeleri geri plana atabilirsiniz. Burun makyajı artık herkes tarafından yapılıyor. Özellikle Youtuber videoları izlediğinizde burunlarını nasıl kontürlediklerini görebilirsiniz. Yabancı sanatçılar bile günümüzde her makyaj yaptıklarında burunlarını kontürleme ihtiyacı duyuyor. Siz de bu şekilde istediğiniz görünümü sağlayabilirsiniz.

burnu küçük göstermek

Burnu küçük göstermek için kontürleme nasıl yapılır?

Öncelikle ‘burun kontürleme nasıl yapılır?’ bunu anlatacağız. Aslında makyajla burun küçültmek çok kolay. Açık renk pudra veya kapatıcı ön plana çıkarmak istediğimiz yerlere uygulamak için kullanılır. Koyu renk ise gözümüze şekilsiz gelen kısmı geri plana atmak içindir.

burnu küçük göstermek

Küçük bir burnunuz varsa

Küçük bir burundan kimsenin şikayet edeceğini sanmıyoruz. Fakat öyle bir durum varsa, tüm burnunuzu, bir ton daha açık bir kapatıcı kullanarak aydınlatın. Daha sonra üzerinden transparan pudrayla geçin ve burun kemiğinize aydınlatıcı (highlighter) sürün.

Uzun bir burnunuz varsa

Burnunuzun ucuna ve biraz daha altına kullandığınız kontür pudrasını sürün ve küçük uçlu bir fırçayla yanlara doğru güzelce dağıtın. Burun kemiğinize biraz aydınlatıcı sürün.

Büyük kalın bir burnunuz varsa

En çok şikayet edilen burun şekli de budur. Bunun için göz pınarınızı takip eden burun kenarlarınıza önce koyu bir fondöten sürün. Makyaj süngeri ya da parmaklarınızla güzelce dağıtın. Bu şekilde dağıtmak daha doğal bir görünüm sağlayacaktır. Daha sonra aynı işlemi burun ucunuza da yapın ve dağıtın. Üstüne fazla abartmadan kontör pudranızı geçebilirsiniz. Güzelce yanlara doğru dağıtmak çok önemli. Daha sonra burun kemiğinize aydınlatıcı sürün ve dağıtın.

burnu küçük göstermek

Bu gölgeleme ve aydınlatma işlemini sadece burnunuzda değil, alnınızda ve çene kemiğinizde de uygulayabilirsiniz. Alnınızı daha dar ve küçük gösterebilir, çenenizi daha oval yapabilirsiniz.

İşte burnunuzu nasıl küçük gösterebileceğinizi anlatan uygulamalı video:

*

‘Sivilceyi makyajla nasıl kapatırız?’ adlı yazımıza mutlaka göz atın

Yorum Bırakın