Güzellik

Boyalı saçlar için maske tarifleri / Boyalı saç bakımı

Boyalı saçlar maalesef sürekli bakım ister ve ilgilenilmesi zordur. Yapılan işlemlerden dolayı yıprandığı için saçlar eski görünümü gibi olmaz. Boyalı saçlar için maske tarifleri vermeden önce, saçlara neden özel bir bakım yapılması gerektiğini anlatalım. Boyalı saçın telleri zayıflar ve bu yüzden her zamanki uyguladığınız saç bakım rutini pek işe yaramaz. Boyalı saçlar işlem sonrasında yıpranmasa bile sık sık bakım gerektirir. Kullandığınız şampuanızı değiştirmeniz ve saçınıza özel boyalı saçlar için üretilen şampuanlardan kullanmanız gerekir.

Öncelikle saçınızın boyadan sonra hasar görmüş görüntüsünden kurtulması lazım. Saçların kökünden itibaren tedavi etmek gerekir. Bunun için saçı besleyici yağlar bizim için yeterli olacaktır.

Boyalı saçlar için maske tarifleri / Boyalı saç bakımı

Boyalı saçlar için maske tarifi (Onarıcı etkili)

Malzemeler

2 yemek kaşığı organik hindistan cevizi yağı
B vitamini kapsülü
Hazırlanışı: Öncelikle hindistan cevizi yağının mutlaka organik olması gerekmekte. Bunun için LifeCo hindistan cevizi yağını tercih edebilirsiniz. Yağı benmari usulü eritin ve içine B vitamini kapsülünü koyun. Güzelce karıştırın ve ılık haldeyken saçlarınıza yedirin. İsterseniz ılık bir havluyla ya da saç bonesiyle sarıp bekletebilirsiniz. Etkisi daha fazla olacaktır. En az 3 saat boyunca kafanızda bekletin ve saçlarınızı yine ılık suyla boyalı saçlara özel şampuan kullanarak yıkayın.

Boyalı saç bakımı nasıl yapılır?

Boyalı saçlar için en iyi bakım ürünleri kesinlikle yağlardır. Piyasada bir sürü bunun için ürün mevcut fakat unutmayın ki en etkilisi yağlardır. Saça kaybettiği nemi geri kazandırmanız çok önemli.

Boyalı saça zeytinyağı sürülür mü?

Zeytinyağı cilt için ne kadar yararlıysa, saç için de o kadar yararlıdır. Fakat bunda da dikkat etmeniz gereken şey, soğuk zeytinyağı yerine ılık zeytinyağı kullanmanız. Saça daha güzel işlenmesini sağlayarak, saç derisini yumuşacık yapacaktır. Benmari usulü ısıtmanız her zaman daha iyi olur. Zayıflayan kökleri onardığı da kanıtlanmıştır. Bu yüzden boyalı saçlar için maske yaparken zeytinyağını da mutlaka kullanmalısınız. Bu maskeleri saçınızı yormadan, yıpranma durumuna göre haftada iki kere uygulayabilirsiniz.

 

‘Hindistan cevizi yağının faydaları ve kullanım alanları nelerdir?’ adlı yazımıza mutlaka göz atın.

Yorum Bırakın