Moda

Basen bölgesini eritme yöntemleri

Eğer basenlerinizden muzdaripseniz bu yazımız tam size göre. Bahsedeceğimiz basen yağlarınızı eritme yöntemlerini deneyin, sonuçlarını bizimle paylaşın 🙂

Bir çok kadının şikayet ettiği konulardan biri de basen yağlarıdır. Doğru beslenme ve düzenli egzersizle diğer bölgelerinizin de incelmesini sağlayabilirsiniz.

170863707

Basen egzersizleri

Burada hedefimiz basendeki yağları hareket ettirip erimesini sağlamak.
Basen bölgeniz, uyluğunuz, kalçanız istediğiniz sıkılıkta olmayabilir. Bu bölgedeki yağları yakmak, kas yapmak hatta sıkılaşmak için bu bölgeleri hareket ettirecek egzesizlere istikrarla devam etmek şarttır. Basen bölgesini eritme yöntemleri aslında oldukça basit, sadece disiplin ve kararlılık gerektiriyor.

Çömelme

Çömelerek yapabileceğiniz birden fazla egzersiz vardır. Basenleriniz yere paralel olacak ve elleriniz ileride olacak. Bu şekilde günde en az 10 kere egzersiz yapmaya devam edeceksiniz.

Ağırlık çalışmak oldukça etkili

Her iki elinize alacağınız 2-4 kilo arası dambıl ağırlıkları, tek dizinizin üzerine çökerek indirip kaldırın. Daha sonra diğer ayağa geçerek egzersize devam edin.

459093133

Uyluklarınıza basınç yapın

Düz bir zemine uzanın ve dizlerinizi bükün. Bırakın ayaklarınız yere deysin. Bacaklarınızın arasına bir top koyup bunu ayaklarınızla 30 saniye sıkın ve bırakın. Sıkıp bırakarak egzersize devam edin. Bu egzersiz iç basen bölgenizi uyluklarınızı hareket ettirerek bu bölgenizdeki yağları yakacaktır.

Bacaklarınızı gerdirin

Ellerinizi düz bir zemine uzattın. Bir diziniz yerde, diğer ayağınızı kaldırıp indirin ve diğer ayağınıza geçin. Basen bölgesini eritme yöntemlerinde en önemli hareketlerimizden biri de bu.

Düşük kalorili bir diyet şart!

Günlük aldığınız kalori miktarından daha fazla kalori yakarsanız zayıflasınız. Düşük kalorili beslenmek çok önemli. Haftada en az 1 kilo vermek istiyorsanız bu yöntemleri uygulamak şart.

Bisiklet ve yürüyüş önemli

Bütün vücudunuzun aynı anda çalışmasını istiyorsanız yüzebilir ve bisiklete binebilirsiniz. Eklem ağrılarından şikayetçi olanlara da özellikle tavsiye ediliyor bu yöntem.

 

Yorum Bırakın