Kendin Yap Öne Çıkanlar

Banyo tuzu nasıl yapılır?

Günün tüm yorgunluğunu atabileceğiniz muhteşem bir doğal yardımcıdan bahsedeceğim sizlere 🙂 Banyo tuzu vücudunuzdaki tüm negatifliği atmanıza yardımcı olacak ve size ruhsal dinlenme sağlayacaktır. Banyo tuzunu evde istediğiniz aromatik kokular ve yağlarla kendiniz de yapabilirsiniz. Bugün size banyo tuzu nasıl yapılır onu anlatacağım. Sürekli kullanmaktan mutlaka kaçının. Özellikle hamile bayanların kullanmamasında yarar var.

Banyo tuzu ne işe yarar?

– Stres, vücuttaki magnezyumun azalması nedeniyle olur ve banyo tuzunun içinde magnezyum olduğu için size yardımcı olacaktır.

– Peeling amaçlı da kullanılarak vücudu ölü derilerden kurtarır.

– Gözenekleri açar ve cildin yumuşamasını sağlar. Cilt bir nevi nefes alır.

– Kan dolaşımını hızlandırır ve cilde parlaklık getirir.

– Migren ve vücut ağrılarını azaltır.

– Vücutta oluşan şişlikleri yok eder.

banyo tuzu nasıl yapılır

Banyo tuzu nasıl yapılır?

Malzemeler

* Kaya tuzu veya deniz tuzu
* 1 tatlı kaşığı badem yağı veya istediğiniz bir yağ
* 1 tatlı kaşığı lavanta yağı
* İsteğe göre gıda boyası

Yapılışı: Kaya tuzunun içine badem yağı ve lavanta yağını ekliyoruz. Daha sonra gıda boyasını ekleyip güzelce karıştırıyoruz. İstediğiniz bir kabın içine koyup duş yapacağınız zaman kullanabilirsiniz. Bunu banyonuzda dekorasyon amaçlı da kullanabilirsiniz.

Banyo tuzu nasıl kullanılır?

Küvetiniz varsa, küveti suyla doldurun. Daha sonra bir avuç kadar banyo tuzu ekleyin ve tuz eridikten sonra bu şekil kullanın. Küvetiniz yoksa durulama suyunuza banyo tuzunuzu ekleyin. Peeling amaçlı istiyorsanız, nemli vücudunuza çok bastırmadan ovarak peeling yapabilirsiniz. İşte bu kadar 🙂

Yorum Bırakın