Yaşam

Balayı için gidilebilecek en güzel yerler

Eşinizle düğün sonrası baş başa zaman geçirebileceğiniz muhteşem bir balayı yaşamak sizin elinizde. Yaşanan yorucu ama bir o kadar da tatlı günler sonrası şahane bir tatil her çifte muhakkak iyi gelecektir 🙂 İşte yurtdışında balayı yapabileceğiniz güzel yerler…

1- Venedik

Kuzey İtalya’nın doğusunda Adriyatik Denizi’ nin kuzey kıyılarında, İtalya’ya bağlı ada şehirdir. Yaklaşık 118 adacık üzerine kurulmuştur. Tarihsel Venedik şehrinde adacıkları birbirinden ayıran 170 kanal ve bunları birbirine bağlayan 400 köprü bulunur. Yaklaşık 72 bin nüfusa sahiptir ve halkın yarısından çoğu geçimini turizmden sağlamaktadır. Bütün taşımacılığın su yolları ve kanallardan yapıldığı Venedik’ te motorlu kara taşıtlarına izin verilmemektedir ve bu özelliğe sahip tek Avrupa şehridir. Balayı çiftlerinin öncelikli tercih yeridir.

venedik

2- Bali

Küçük Sunda Adaları’ nın en batısında kalan ada Endonezya’ya bağlıdır. Aynı zamanda Bali Endonezya’ nın en turistik mekanıdır. Yaklaşık 3.5 milyonluk bir nüfusa sahip adada halkın çoğu Hindu’ dur.

bali

3- Bora Bora

Bora Bora volkanik bileşimlerden oluşmuş bir adadır ve Fransız Polonezyası’ nda yer alır. Sadece 8.800 kişilik bir popülasyona sahip olan ada özellikle termik otelleri sayesinde balayı çiftleri tarafından da rağbet görmektedir.

bora

4- Maldivler

Resmi adı Maldiv Cumhuriyeti olan devlet Hint Okyanusu’ nda bulunan irili ufaklı 1200 adadan oluşur ve bu adalardan yaklaşık 1000 tanesi hala boştur. Maldivler’ de86 otel ada bulunmaktadır. Nufüsunun yaklaşık %97′ si Müslümandır.

maldiv

5- Kauai

Hawaii eyaletine bağlı adalardan biri olan Kauai bu adaların yüz ölçümü olarak 4. en büyüğü olma özelliğine sahiptir. Yıllık ortalama 1.2 milyon ziyaretçinin uğradığı Kauai’yi genelde Amerikalı turistler tercih ediyor.

kau
6- Tahiti

Fransız Polonezyası’ nın en büyük adası olan Tahiti 180 bin nüfusa sahiptir. Tahiti’ de sıcaklık 15- 16 °C’ nin pek altına düşmemektedir.

tahiti
7- Yeni Zelanda

İnsan nüfusundan çok koyun nüfusu bulunan ülke dünyada refah düzeyinin en yüksek olduğu yerlerden biridir. Yazlar genellikle 20-33 °C arasında bir sıcaklıkta geçer ve oldukça güneşlidir.

yeni zel
8- Fiji

Fiji Okyanusya’ da bulunan bir adalar topluluğu ülkesidir ve 106′ sı ıssız olmak üzere toplam 322 adadan ve 522 adacıktan oluşur. Fiji, tropikal iklime sahiptir. Kasım ve Nisan arası sıcak mevsimdir. Mayıs ve Ekim arası daha serindir. Serin mevsimde hava sıcaklığı ortalaması 22 °C ‘dir.

fiji
9- Maui

Hawaii Eyaleti’ nin en büyük ikinci adası olan Maui özellikle sörf meraklıları tarafından ilgi görmektedir.

maui
10- Hawaii

1.3 milyon nüfusa sahip olan eyaletin başkenti Honolulu’ dur.Büyük binalar ve otoyollar sadece bu şehirde bulunur. Diğer adalarda doğal güzellik korunmuştur.

hawai

 

 

Yorum Bırakın