Güzellik

Aydınlatıcı nasıl kullanılır? Ne işe yarar? (Highlighter)

Ünlülerde gördüğümüz makyajları uyguladığımızda bir türlü aynı sonucu alamayız. Her zaman bir farklılık olur. Aydınlatıcı ve bronzer bu işin sırlarından biridir. Aydınlatıcı yüzünüzde belirginleştirmek istediğiniz yerleri belirler ve görünümünü oldukça güzelleştirir. Her zaman kullandığımız ruj, kalem, pudra, allık v.s haricinde yüzümüzdeki ışıltının ve makyajın daha hoş gözükmesi için her zamankinden farklı ürünler kullanmalıyız. Makyaj bir sanattır. Yüzümüzdeki kusurların kapatılması için her zaman alışık olduğumuz ürünleri kullanmamız yeterli olmaz.

Ben The Balm’ın Mary Lou Manizer aydınlatıcısını kullanıyorum ve ona bayılıyorum. Onu ayrıca bir tanıtım yazısıyla size anlatacağım. Çünkü burada ne kadar anlatsam da yetmez 🙂 Bir çok aydınlatıcı ürün kullandım ama The Balm’ın Mary Lou Manizer’ı içlerinde en iyisiydi. Kadifemsi yapısına özellikle bayılıyorum. Her neyse konuyu dağıtmadan size kısaca özet geçeyim 🙂

aydinlatici

İşte aydınlatıcının kullanım amaçları:

– Aydınlatıcı, burun üstüne, çeneye, kaş altlarına sürülerek aydınlık ve natural bir görünüm kazandırır.

– Bu ürünler yüzünüzü daha da keskinleştirir ve sizi daha çekici kılar. Aynı zamanda daha genç görünmenizi sağlar.

– Gözlerinizi iri göstermek istiyorsanız gözünüzün iç kısmına yani göz pınarınıza aydınlatıcı sürün. Gözlerinizi daha büyük ve daha büyüleyici gösterecektir.

– Aydınlatıcıyı kaş kemiğinizin altına uyguladığınızda kaşlarınız daha kalkık ve daha keskin bir görünüm kazanır.

2 Yorumlar

  • Transparan pudra olarak önerebileceğiniz bir marka var mı? Ben Essence markasının pudrasını kullanıyorum ama çok memnun değilim sanki cildim pütür pütür duruo.

    • Uygun fiyatlı derseniz, The Balm’ın Sexy Mama transparan pudrasını önerebilirim. Ama fiyatı önemli değil diyorsanız, Nars’ın şeffaf bir transparan pudrası var. Çok başarılı 🙂

Yorum Bırakın