Güzellik Öne Çıkanlar

Argan yağı ne işe yarar? Argan yağı nasıl kullanılır?

Argan yağı son zamanlarda güzellik, bakım ve kozmetik alanlarında sıklıkla kullanılmaya başlandı. Argan ağacından elde edilen argan yağı, diğer yağlara oranla biraz daha pahalı olsa da, etkisinin çok büyük olduğu bir gerçek. Argan yağının diğer adı ‘Fas yağı’dır. Çünkü sadece Fas’ta yetiştirilir. Argan yağının en önemli faydalarını size kısaca anlatacağım.

Argan yağı 1

Argan yağı ne işe yarar? Argan yağının faydaları nelerdir?

– Argan yağı cildi inanılmaz güzel nemlendirir ve cildin esnekliğini arttırır. Zeytinyağına benzer gibi dursa da, daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.

– İçeriği sayesinde yaraları iyileştirir, güneşin zararlı ışınlarından korur, dezenfektan özelliği sayesinde mikropları yok eder ve iltihapları giderir.

– Argan yağı cilt yaşlanmasını durdurur. Yüksek oranda içerdiği E vitamini sayesinde cildi nemli tuttuğu gibi kırışıklıkların da önüne geçer. Cildi sıkılaştırır ve sarkmalara karşı bir duvar görevini üstlenir.

– Özellikle son zamanlarda argan yağı mucizesi saçlar için kullanılmakta. Saçı nemlendirerek ısıdan kaynaklı hasarları yok eder. Saçları korur ve kuru saçlardan kaynaklanan kepek sorununun önüne geçer. Böylelikle saçların daha gür ve canlı görünmesini sağlar. Saç kırıklarının önünü keser.

– Çabuk kırılan tırnaklarınızdan şikayetçiyseniz argan yağını mutlaka denemelisiniz. Tırnak uzatmak isteyen kadınların en büyük sorunu çabucak kırılan tırnaklardır. Tırnaklara gerekli bakımı ve nemi sağlarsanız, tırnaklarınız iyileşir ve çabuk uzar. Çatlamaları önlemek için birebirdir.

– Vücut için de çatlak ya da selülitlere banyo sonrası keseledikten sonra masaj yaparak argan yağı uygulayın. Böylece vücuda gerekli nemi sağlamış oluruz. Hamilelik zamanı çatlaklarınızı önler ve oluşan çatlakların görünümünü azaltır.

Yorum Bırakın