Sağlık

Alkali su nasıl yapılır? Limonla alkali su yapımı

alkali-su-nasıl-yapılır

Alkali su nedir ve alkali suyun faydaları nelerdir? Limonla alkali su nasıl yapılır? Alkali su ile zayıflama yolları nelerdir?

Vücudumuzun sağlıklı çalışabilmesi için bir düzene ihtiyacı vardır. Bu yüzden Ph değeri vücudumuz için çok önemlidir. Bağışıklığımızı dengeleyecek ve sağlam tutacak olan etkenlerden en önemlisi Ph değeridir. Ph değeri ise mutlaka 7,4 civarında olmalıdır. Çünkü yanlış beslenmeler ve çevre şartları nedeniyle vücudun asit dengesi bozulur. Alkali suyun tüketimi bu nedenle çok önemlidir.

Daha kolay ve sağlıklı zayıflayabilmek, gün içerisinde enerjik kalabilmek için alkali su tüketmeli ve spor yapamıyorsak bile bol bol yürüyüş yapmalıyız. Çünkü alkali su zararlı asitleri yok etmede yardımcı olur ve vücuttaki tüm toksinleri dışarı atar. Suyu alkali yapmanın bir çok yöntemi vardır. Bunlardan en bilineni su ve karbonattır. Karbonat da yüksek derecede alkali içeriğine sahiptir. Metabolizmanın hızlanmasına ve hızlı bir yağ yakımına neden olur.

alkali su nedir limonlu alkali su

Alkali su zararlı mı? Kimler tüketmemeli?

* Midesinde bir rahatsızlık yaşayanlar ve tansiyon problemi olanlar doktora danışmadan tüketmemelidir. Alkali suyun sınırı en fazla 2 litredir. Fazlasını tüketmemekte yarar var. Güne mutlaka alkali suyu içerek başlamalısınız.

Beslenme uzmanı Ender Saraç’ın tarifiyle ‘Alkali su nasıl hazırlanır?’

Karbonatla alkali su yapımı

En fazla 2 litre suyun içine 1-2 çay kaşığı İngiliz karbonatı ekleyin ve karıştırın. Bunun için ayrıca eczanelerden alkali su damlası temin edebilirsiniz. Bu içeceğin içine isterseniz sevdiğiniz meyveleri ekleyebilir, daha içilebilir hale getirebilirsiniz.

Limonla alkali su yapımı

2 litre suyun içine istediğiniz kadar limon sıkın ya da içine limon dilimleri koyun. Bu suyu hem daha rahat içmenizi sağlayacak hem de daha sağlıklı bir su tüketmiş olacaksınız. Alkali suyu her gün taze tüketmelisiniz. Ayrıca ılık olarak tüketirseniz, yağ yakımı daha hızlı olacaktır. Vücuttaki yorgunluk yok olacak ve daha enerjik hissedeceksiniz. Vücuttaki iltihapların, enfeksiyonların ve bakterilerin daha hızlı yok olduğunu göreceksiniz.

Yorum Bırakın