Güzellik Öne Çıkanlar

Akne detoksu ile cildinizi arındırın

Aknelerden kurtulmak aslında hiç kolay değildir. Her ne kadar cilt doktorunun verdiği ilaçları kullansak da, istediğimiz sonucu bazı zaman göremeyebiliriz. Bu biraz da bize bağlıdır. Beslenmemize ve cilt temizliğimize dikkat etmediğimiz zamanlar, akne sorunu tekrar oluşabilir ve akne izleri kolay geçmez. Gündelik hayatımızda yaptığımız bir kaç değişiklik ile akne detoksu uygulayarak akneli cildimize veda edebiliriz. Bu özellikle uzun vadede cildinize oldukça yarar sağlayacaktır. Geçici akne tedavisi yerine cildinize sürekli iyi bakmanız, bu sorunun tekrarlanmasını önleyecektir. İşte akne detoksu için adım adım uygulamanız gerekenler:

akne tedavisi

1. Cildinizi arındırmak için öncelikle sağlıklı bir beslenme programı uygulamanız gerek. Bunun için öncelikle sigara ve alkol alışkanlıklarınıza mümkün olduğunca ara vermeniz gerekir.

2. Yağlı ve aşırı tuzlu yemekler cildinizin düşmanı. Akne tedavisi için beslenmenizde bu alışkanlıklarınızdan da kurtulmanız gerekiyor. Yemekleri daha az yağlı ve tuzlu tüketirseniz, vücut sağlığınızı da korumuş olursunuz. Akne sebepleri arasında belki de en önemlisi budur.

3. Bol bol su tüketin. Cildinizin sağlıkla parlaması ve ışıldaması için aynı zamanda gün içinde en az 2 litre su tüketmeniz gerekmekte. Uzmanların ortak görüşü budur. Aynı zamanda temiz ve soğuk bir duş da cildinize iyi gelecektir. Akne detoksu hem içerden, hem dışardan desteklenmelidir.

4. Haftada en az 1 kere akne maskesi uygulayın. En organik ürünleri temin edin ya da evde yapılabilecek akne maskeleri işinizi görecektir.

5. Dermatolog ile bir görüşme sağlayın. Bu listenin başında en önce yapmanız gereken bir cilt uzmanına görünmeniz. Çünkü bu akne sebepleri bazen iç hastalıklardan dolayı da olabilir.

6. Gündelik streslerden uzak durun. Stres hastalıkların en büyük nedenidir. Bu yüzden akne oluşumuna da neden olabilecek bir etkendir.

7. Akne tedavisi hemen sonuç vermeyebilir. Bu yüzden sabırlı olmak zorundasınız. Akneleri sıkmamanız ve sabırla geçmesini beklemeniz gerekmekte. Akne görüntüsü sizi rahatsız ediyor olabilir ama kendi başınıza müdahale etmeniz o görünümü daha da kötüleştirecektir.

Yorum Bırakın