Güzellik

Acısız ağda nasıl yapılır? Acısız ağda yöntemleri nelerdir?

Bazen her vücudun acı sınırı o kadar yüksek olamayabiliyor. Ağda acısına dayanamayıp maalesef daha zararlı yollarla tüy temizleme yollarınına başvuran kadınlar mevcut. Özellikle bikini bölgesine ağda uygulama gerçekten çok zor. Acısız ağda yapmak için vereceğimiz önerileri dikkate uygulayın.

acısız ağda yolları

İşte acısız ağda yapmanın yolları:

– Aslında piyasada acısız ağda yapmak için kremler mevcut fakat bunların ne kadar sağlıklı olduğu aslında meçhul. Bu yüzden mümkün oldukça kullanmamaya özen gösterin.

– Ağda yapmadan önce ağda uygulayacağınız bölgeyi mutlaka ölü hücrelerden arındırın.

– Ağda tercihiniz mutlaka hazır ağda bantlarından olmalı. Hassas bölgeler için üretilmiş ağdaları seçerseniz, acıyı minimuma indirmiş olursunuz.

– Regl öncesi ağdadan kesinlikle uzak durun. Regl zamanı vücudunuz daha hassas olacağı için ağrıya daha müsaittir ve çok daha fazla ağrı çekebilirsiniz. Eğer imkanınız varsa ağdayı evde kendiniz yapmak yerine daha hijyenik ve güvenilir bir kuaförü tercih edin.

– Acısız ağda için mümkün oldukça pratik olunmasında yarar var. Ağda yapmaya alışık olmalı ve ağda bantı tek bir seferde hızlıca çekilmelidir. Ağda yapılan bölgedeki tüylerin en az pirinç büyüklüğünde olması gerekmektedir. Tüylerin alınması hem daha kolay olur, hem de acısız olur.

– Ağda sonrası cildiniz çok kuru olacaktır. Bir body butter tarzı yoğun kıvamda nemlendiriciyle cildinizi güzelce nemlendirin. Bir kez ağda yapmaya karar verirseniz bunun devamını getiririn. Cildinizi jilet gibi ürünlerle tahriş etmeyin. Her ağda yapışınızda cildiniz ağdaya alıştığı için acıya dayanıklı olacaktır. Ağdadan sonra ılık, mümkünse soğuk suyla yıkanın. Sıcak su hem cildinizi kurutacak, hem de tahriş edecektir.

Yorum Bırakın