Dizi/Film

2016’nın yeni yabancı dizileri

2016’nın yeni yabancı dizileri bu seneye bomba gibi giriş yaptı. Favori dizilerin uzun bir araya girmesi nedeniyle yeni yabancı diziler arayışına tekrardan girmiş olduk. Ben de yeni başlayan yabancı dizileri sizler için araştırdım. Eğer izlemeye başlayıp şimdiden favoriniz olan diziler varsa yorum olarak bizimle paylaşın. Bu arada bizim en beğendiğimiz ‘ Lucifer ‘ dizisi oldu. İyi seyirler 🙂

Lucifer

Lucifer

Cehennemin kralı Lucifer, sahip olduğu tahtı terkederek insanların arasına karışır ve kendine bir gece kulübü açar. Cazibesini doyasıya yaşarken kulübün şarkıcılarından Lux kollarında ölünce, Lucifer şefkat duygusuna yenik düşer ve cinayetin peşine düşer. Bu sırada genç dedektifle sıra dışı cinayetlerin peşine düşer ve bu ona her şeyden daha fazla zevk verir. Bu sırada Amenadiel isimli melek onu tekrar cehenneme döndürmeye çalışmaktadır.  2016’nın yeni yabancı dizileri’nin arasında en beğenilen dizi oldu.

Recovery Road

Recovery Road

Maddie adında alkol ve uyuşturucu bağımlısı genç bir kızı merkezine alıyor. “Parti kızı” gibi bir üne sahip olan Maddie yaşadığı hayatta bir sorun görmemektedir. Rehber öğretmeni durumun ciddiyetinin farkındadır ve yapılan bir baskında alkollü olarak yakalanan Maddie okuldan atılmak ya da rehabilitasyon merkezinde tedavi görmek arasında seçim yapmak zorundadır.

Outsiders

Outsiders

Engebeli ve gizemli tepelerde yaşayan hukukun bile kendi kurallarının üstünden gelmediği bir bölgede yaşayan insanların hayatı anlatılacaktır. Kendi yasaları ve kurallara bağlık olarak yaşadıklara topraklara hüküm sürmektedirler ta ki bir grup yabancının bölgeye gelerek üstünlük kurmasıyla dengeler bozulur. Uzun süredir o tepelerin hakimi olan Foster ailesi arazilerinden kolay kolay vazgeçmeyecektir.

American Crime Story

American Crime Story

Tıpkı American Horror Story gibi her sezon farklı konu ve karakterleri işleyecek dizi; Amerika tarihindeki en ünlü suçları ekranlara getirecek. Gerçek olaylar ile kişileri merkeze alacak dizinin ilk sezonu, 90’lı yıllarda ülkeyi hayli meşgul etmiş O. J. Simpson davasını ele alacak.

Vinyl

Vinyl

New York’un New York olduğu 70’lerde müzik dünyası konu alınmaktadır. O dönemlerde insanları kendine aşık eden müzik tarzı punk, disko ve hip-hop dünyasının iç yüzünde yaşanan sex, uyuşturucu ve adrenalin bu müzik dünyasının en önemli parçası haline gelmiştir. Yapımcılar ise bu çirkin dünyada şarkıcılarını tek tek kaybetmek yerine onları bu dünyadan çekip çıkarmaya için uğraşacaktır.  2016’nın yeni yabancı dizileri’nin arasında en merak edilen bu dizi oldu.

11.22.63

11.22.63

Bir zaman yolculuğu hikayesi anlatacak olan 11/22/63, lisede İngilizce öğretmeni olan Jake Epping karakterini merkeze alacak. Bir lokantanın deposunun geçmişe açıldığını fark eden ve zamanda geriye giden Epping, John F. Kennedy suikastını önlemeye çalışacak. Ancak işler çok geçmeden sarpa saracak; zira kahramanımız, Lee Harvey Oswald engeline takılacak ve hayatının aşkı ile karşılaşacak!

Fuller House

Fuller House

San Francisco’da yaşayan D.J. hamiledir ve eşinden ayrılmıştır. Kardeşi Stephanie, en yakın arkadaşı Kimmy ve onun ergen kızı Ramona, 12 yaşındaki isyankar oğlu J.D. ve 7 yaşındaki oğlu Max ile başa çıkamayan D.J.’ye yardım etmek için, onun evine taşınırlar.

The Magicians

The Magicians

Quentin Coldwater, günlük hayatın monotonluğundan, Fillory adlı büyülü bir dünyada geçen fantastik kitapları okuyarak kaçmakta ama herkes gibi o da büyünün gerçek olmadığını düşünmektedir. Ta ki kendini New York’un kuzeyindeki çok gizli ve seçkin bir büyücülük okulunda bulana kadar. Burada dostluğu ve aşkı öğrenip hayal bile edemeyeceği doğaüstü bir güce erişen Quentin, günün birinde arkadaşlarıyla yaptığı inanılmaz bir keşifle eşsiz olduğu kadar tehlikeli ve karanlık bir yolculuğa çıkacaktır.

The X-Files

The X-Files

The X-Files, açılanması mümkün olmayan doğaüstü olayların yer aldığı gizli FBI gizli dosyalarına verilen isimdir, bu dosyaları u dolabında biriktiren FBI olayları araştırmak istemiyordu veya inanmıyordu içersinde UFO olayları, yabancı cisimlerin insanları kaçırması gibi konular yer alıyordu. Dosyaların birikmesi ile X ismini verdikleri bir odaya taşıdılar.

Fox Mulder, bir seri katil uzmanıdır, küçük yaşlardayken kız kardeşinin kaçırılması şahit olmuş ve ogünden bu yana paranormal olayları araştırmaya başlamış bir insandır ancak FBI bu durumdan rahatsız olarak yaptığı tüm çalışmaları karalamak adına her yol başvurmaktadır.

Olayları kapatması için atanan ajan Dana Scully ve Fox Mulder’ın yakınlaşması ise yeni bir ortaklık ortaya çıkartarak olayların üzerine gidilmesinde önemli bir rol oynacaktır.  2016’nın yeni yabancı dizileri’nin arasında en iddialı yapıtlardan biri.

The Shannara Chronicles

The Shannara Chronicles

Ellcrys olarak bilinen Elf ağacı ölüyor, kötü haber ise Demon World’u kötülüklerden ve karanlık büyülerden koruyan tek şey odur. Elf ağacının ölmesini engellemek için sihirli kilidin bulunması gerekir. Ancak binlerce yıldır sihirli kilit kullanılmamıştır. Elves, Wil Ohmsford’un yardımını alarak kilidi bularak elf ağacının ölmesini engelleme görevini alır ama işleri düşündüklerinden çok daha zor olacaktır. Dizi 1977 yılında Terry Brooks tarafından yazılmış Shannara serisinden uyarlanılarak hazırlanmıştır. Kitap en çok satanlar listesinin zirvelerinde yer almaktadır.

Shades Of Blue

Shades Of Blue

Jennifer Lopez ‘in yeni dizisinde yeni bir gizem drama konusu işlenecek seksi bekar bir anne rolünde dedektif olan Lopez, kendisini bir anda yasa dışı işler yapan kirli polisler arasında bulur ancak kendi hayatını dürüstlük üzerine kurmuştur kızınında aynı şekilde yetişmesi için elinden geleni yapmak istemektedir. Durumu aktarmak için FBI ajanı olan erkek kardeşine giderek anlattığında işler iyice karışmaktadır, kardeşi ile olan ilişkileri mi yoksa kendi ve kızının geleceği için mi mücadele edecektir.

Yorum Bırakın