Dizi/Film

2014’ün yeni yabancı dizileri

Yaz aylarıyla beraber yeni yabancı diziler de tanıtımlarını yayınlamaya başladı. Sezon dizilerinin final ya da araya girmeleri sebebiyle çoğu dizisever dizisiz kaldı (Öncelikle ben). Yapımcılar da böyle düşünmüş olacaklar ki yeni yabancı dizileri  yayınlamaya başladılar bile. Ben de en ilgi çekicileri bir araya getirip bir derleme yaptım. İşte 2014 yazının en yeni yabancı dizileri.  Şimdiden iyi seyirler 🙂

 
Crossbones

Kanal / Tür: NBC / Drama

Tarihin en ünlü korsanı olan Kara Sakal’ın çılgın hayatını konu edinecek olan yabancı dizimiz Mayıs ayının sonlarından itibaren yayınlanmaya başladı bile. 715’in Bahama Adaları ve civarından, yani Kara Sakal’ın ilk ortaya çıktığı zamanlardan başlayan yabancı dizi de Karasakalı öldürmek için görevlendirilmiş Tom Lowe adlı gizli bir suikastçı da var.Üstelik denizlere ve ticarete korku salmaya başlayan bu korsanın peşinde olan bir tek o değil. İşler bu noktada iyice karışıyor ve araya aşk da giriyor.
Colin Woodard’ın The Republic of Pirates kitabından uyarlama ve yaratıcısı da Luther‘ın da arkasında olan Neil Cross. Kara Sakal’ı John Malkovich canlandıracak.

MV5BMTc3Mjc2MTYwM15BMl5BanBnXkFtZTgwNTU1NjY3MTE@._V1_SY317_CR12,0,214,317_AL_

Halt & Catch Fire

Kanal / Tür: AMC / Drama

Yabancı dizi 1980’li yıllarda bilgisayarla tanışma dönemini konu alıyor. Ayrıca dizide icatlarıyla o dönemin en büyük bilgisayar odaklı şirketlerine rakip olabilecek olan çok zeki mühendislerin hayatına da değinilecek. Dizi, internet ve bilgisayar ile alâkalı neredeyse tüm büyük şirketlerin ana yeri olan Silikon Vadisi‘nde geçecek.

Oyuncuların arasında Lee Pace, Scoot McNairy ve Kerry Bishé da var. Yabancı dizinin yapımcısı ise Jonathan Lisco.

MV5BODA4MTA3MjQwMl5BMl5BanBnXkFtZTgwNzU1MDk3MTE@._V1_SY317_CR1,0,214,317_AL_

Outlander

Kanal / Tür: Starz / Drama – Romantik – Bilim Kurgu

1945 yılında Claire Randall bir savaş hemşiresidir. Açıklanmayacak bir şekilde kendini 1743 yılında bulur. Kendisini bir anda bambaşka bir zamanda ve üstelik kendisini öldürmek isteyen insanlarla çevrili bulan Claire zorla Jamie Fraser adlı genç ve romantik bir İskoç savaşcısıyla evlendirilir. Artık Claire’in kalbi çok farklı zamanlarda olan iki erkek için atmaktadır.

Dizinin yapımcıları arasında Star Trek’in de yapımcılarından olan Ronald D. Moore yer alıyor.

481757.jpg-c_160_214_x-f_jpg-q_x-xxyxx

Turn

Kanal / Tür: AMC / Drama

1778 yılında geçen hikayede, New York’lu olan bir çiftçinin çocukluk arkadaşlarıyla buluşup ‘Ülkenin ilk casusları’ ünvanına sahip olmalarını anlatıyor. Arkadaşlar bir olup ‘The Culper Ring’ adlı bir çete de kurarlar. Bu çete, Amerika’nın bağımsızlık mücadelesinin yönünü değiştiricektir. Dizi aynı zamanda gerçek hayattan esinlenerek oluşturulmuş.

MV5BMTQ4NTI0MDE2N15BMl5BanBnXkFtZTgwMzQ0NDg0MTE@._V1_SX214_AL_

Better Call Saul

Kanal / Tür: AMC / Komedi – Drama

Breaking Bad’in en renkli karakterlerinden olan Saul Goodman’ı hepimiz biliriz. 🙂 İşte bu dizi Saul’un meşhur ‘En iyisi Saul’u Arayın’ sözünden etkilenerek ortaya çıkmış. Dizi Breaking Bad’in spin-off’u. Yani Breaking Bad’teki zamanın daha öncelerine bir yolculuk yapacağız ve Saul Goodman henüz Walter ve Jesse ile tanışmamış olacak. Suçluların en gözde avukatı olan Saul Goodman’ın davaları kendine özgü yöntemleriyle çözeceği dizide bolca mahkeme sahneleri yer alacak.

Projenin arkasındaki isimler ise yine Vince Gilligan ve Peter Gould. Saul Goodman’ı Bob Odenkirk‘in oynayıp oynamayacağı ise daha belli değil.

21041113_20130917172259613.jpg-c_160_214_x-f_jpg-q_x-xxyxx

The Leftovers

 

Kanal / Tür: HBO / Drama

Dizi ‘Ani Dönüş’ olarak bilinen bir baygınlık sonrası insanların bir anda yok olduğu küçük bir kasabayı anlatacak. Kasabanın başkanı Kevin Garvey ise ailesinin ısrarına rağmen ortadan kaybolan 100 kasaba halkını bulmaya çalışacak. Kevin Garvey’in eşi Guilty Remnant’ın kafası tarikatla bozulu, oğlu ise kendisini peygamber sanan Holy Wayne adlı birinin peşinden gidecek. Sadece kızı Kevin’in yanında ama o da bu olaylardan sonra değişimler yaşayacak.

Dizinin yapımcılarından birisi Lost’tan tanıdığımız Damon Lindelof.

MV5BNTE3MDc1MjY4NV5BMl5BanBnXkFtZTgwMDg4MjQ4MTE@._V1_SY317_CR0,0,214,317_AL_

 

The Strain

Kanal / Tür: FX/ Drama – Korku – Bilim Kurgu

John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’na kapıları mühürlü, ışıkları kapalı bir uçak iniş yapar. Bu gizemli uçağın sırrını çözmek içinse Epidemiyolog Dr. Ephraim Goodweather ve ekibi görevlendirilir. Ekibin buldukları ise 200 ceset ve 4 kurtulan insandır. Durum cesetlerin morgdan kaybolmasıyla birlikte daha da tuhaflaşır. Dr. Goodweather ve ekibi kendilerini sadece sevdikleri kişilerin hayatını değil, aynı zamanda tüm dünya insanlığını tehdit eden ‘şeyle’ savaşırken bulacaklardır.

Dizinin yapımcısı Guillermo del Toro ve Chuck Hogan. Dizi, aynı ikilinin aynı isimli romanına dayanıyor.

MV5BNzQxMzMwMjcyN15BMl5BanBnXkFtZTgwMzY5NzE3MTE@._V1_SY317_CR2,0,214,317_AL_

Diziler yayınlandıkça listemize eklenecektir.

 

Yorum Bırakın