Moda

2014 Vintage gelinlik modelleri

Şimdilerde vintage gelinlik modelleri en çok aranan gelinliklerden oldu. Gelinlik arayışı yaptığım zamanlarda her girdiğim moda evi artık gelin adaylarının artık bu tarz istediğini söyledi. Yaptığım kısa araştırmada neden böyle bir gelinlik istediklerini daha iyi anladım 🙂 Öyle güzel modeller var ki, her tasarımcı o dönemleri kendine has bir tarzla anlatmış. Türkçedeki adı ise ‘vintaj’. Vintaj; geçmiş döneme ait izler taşıyan elbiselere verilen isim. Ama artık her şeye artık bu tarz hakim olmuş. Dekorasyonda, mimaride, giysilerde, fotoğraflarda hatta makyaj malzemelerinde. Vintaj gelinliklerin diğer adı dantel gelinlikler. Çünkü neredeyse hepsinde dantel detaylar mevcut. Şimdilerde düğününü bu tarz tasarlayanlar bile var.

Bu gelinliklerin nostaljik detayları beni benden almadı değil. O kadar rahat ve otantik duruyor ki, gelin adaylarının muhakkak göz atması gerekir.

  • İşte sizin için seçtiğim en güzel vintaj gelinlik modelleri :

 

vintage gelinlik modelleri 2111-1 bhldn-vintage-gelinlik-modelleri-14 en_sik_nostaljik_gelinlik_modelleri-44 kloş-etekli-vintage-gelinlik-680x1024 Vintage-Tasarım-Gelinlik-Modelleri-Vintage-Design-Bridal-Wedding-Dresses-8 moda-vintage-tarzi-gelinlik-modelleri-guzel

Yorum Bırakın